Zavrieť

Porady

pracovna cesta pre zivnostnika pracujuceho v zahranici

chcela by som sa spytať ako je to s pracovnymi cestami pre živnostnikov. Chodia na jednom aute ale ten živnsotnik ho nevlastni ani na nom nejazdi. Chodiavaju na turnusi mesacne do belgicka. Ako treba vypisat cestovny prikaz ked nevlastni to auto na ktorom sa cestuje a ako to ma preukazať, že tam cestuje do toho belgicka. Stači čestne prehlasenie o tom že tam pracuje alebo treba vypisovat aj cestovny prikaz?
Mila123 akým spôsobom vykazuješ diéty? na ČP? a čo ubytovanie?
zuzana1236 diety chcem vykazať podla zakona ktore mu platria, ubytoovanie na vo forme vydajky , a čo je ČP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jesy je offline (nepripojený) jesy

    jesy
    určite fakturuje niekomu prácu... ak fakturuje slovenskej firme, mal by mať podpísanú aspoň dochádzku a rozpis prác vedúcim v Belgicku. čestné prehlásenie na ubytovanie Ti daňáci neuznajú

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Má nárok iba na spotrebované pohonné hmoty podľa vykázaných km.
    To auto má od koho? A kto na tom aute jazdí? Kto platí daň z motorových vozidiel?

    Treba cestovný príkaz - CP, doložiť bločky o tankovaní, doklad o ubytovaní.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzana1236 ja viem ale ako mam dokladovať ,že pracuje v belgicku, staci mu belgicka zmluva ,ale zamestnany je u slovaka uznaju daňáci
    jesy ak má zmluvu, že miesto práce je v Belgicku, tak máš preukázateľný dôkaz len na diéty...
    zuzana1236 a to auto je majitela ,ktory cestuje spolu s nim .on si dava vsetke naklady do svojej rezii ja potrebujem vedieť ako mam dokladovat ze tam cestuje dobelgicka
    jesy phm by si mohol dať v rámci CP ak by to dal na "cudzie" auto príp. svoje, ako keby s ním išiel sám do Belgicka (aj keď chodí s inými) ale musí zaplatiť potom zaplatiť aj cestnú daň v 1/2014
      zbaliť

    pracovna cesta pre zivnostnika pracujuceho v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.