Zavrieť

Porady

Linka 158

Ako sa dovolať na linku 158 v danom meste na Slovensku zo zahraničia v prípade ak gsm alarm hlási narušenie objektu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    zisti si tel.číslo na OO PZ v rámci tvojeho trvalého bydliska...zavolaš nahlásiš.....je tam stála služba....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Najjednoduchšie riešenie...112 je taká vychytávka,že známa volala,ohlásila Svit-Podskalka (mestská časť Svitu) a dispečing poslal výjazd do osady Podskalka (Michalovce?!).
    expeeert No ktovie ako to povedala známa, v rozrušení povie človek rôzne veci a operátor samotný vychádza len z povedaných informácií - to si málokto uvedomuje. Ale samozrejme aj operátori môžu byť aj chytrejší alebo menej chytrejší.
    Kamoš pracuje u hasičov a tam majú vytlačenú mapu oblasti kde majú popísané aj ľudové názvy, lebo ak sa niečo stane na lazoch a volajú starší ľudia tak tí to poznajú len pod tými zľudovenými názvami a v strese si niekedy nevedia spomenúť ani kde sú...
    Peggynka Páči sa mi ako majú v Prahe očíslované stĺpy verejného osvetlenia a v parku odpadneš a operátor pošle volajúceho k najbližšej lampe a nadiktuje číslo.Normálne všetky záchranné zložky vedia,kde si.Ja som nevedela kde som,oni vedeli.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    00421 + smerovka mesta bez 0 + 158

    Asi najjednoduchsie je vopred sa dohovorit s nejakym susedom, ci rodinou a zo zahranicia zavolat im a oni nech vybavia namiesto teba .-)
    Naposledy upravil arizona : 11.12.13 at 21:02
    expeeert No ak GSM alarm bude hlásiť narušenie objektu o 2 v noci, tak predpokladám že by sa susedia či rodina potešili takému budíčku, keby ich s tým otravoval...

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    pre pivko

    môžeš konkretizovať mesto na slovensku, kam sa chceš dovolať? napíšem ti priamo číslo na operačné stredisko, kde ti telefón určite zdvihnú rýchlejšie, ako na linke 112
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j To som mu uz napisala...
    pivko Nejake uz mam ,ale daj
    KE
    lujza.j ty si zisti číslo mieste príslušného obvodného oddelenia PZ k tvojemu bydlisku...resp. tam kde sa dom-objekt nachádza....
      zbaliť

    unisep je offline (nepripojený) unisep

    Zabezpečovacie systémy, to je moje živobytie od roku 1992. ...viac unisep
    Zavolal som na 158, povedal som, že môj alarm hlási narušenie a ja nie som doma. Operátorka sa spýtala len na adresu a či alarm montovala firma s licenciou. Potom ma prepojila na miestne oddelenie a bol výjazd.
    command myslim si ze v zahranici zrovna cislo 158 nefunguje.
    bodliak Tak, ako majú banky alternatívu číslam 0800 pre zahraničie na blokovanie kariet, tak existuje konkrétne telefónne čislo aj na oddelenie PZ.
    158 len automaticky prepája na najbližšie odd. PZ.

    Príklad:
    http://www.minv.sk/?or-pz-ba-i

    takto sú spracované všetky okresy, naklikajte si, čo potrebujete.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Číslo tiesňového volania 112 - jednotné európske číslo tiesňového volania
    Ďalšou výhodou je, že číslo 112 je číslom tiesňového volania takmer v celej Európe, čím sa nielen približujeme vyspelým krajinám Európy, ale zároveň vychádzame v ústrety cudzincom na Slovensku, ktorí si už nemusia v núdzi zisťovať staršie čísla tiesňového volania.
    http://www.minv.sk/?linka-112-jednot...noveho-volania
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Buchi kým ho prepnú...každému bude musieť vysvetľovať...
    taiko no len to mu moc nepomoze ked v Irsku zavola na 112 , ze mu na Slovensku vykradaju dom
    bodliak A nejakému francúzovi bude vysvetlovať, že jeho alarm v Hornej Maríkovej mu hlási rozbité okno...
    Hmm, buchač, to si nezvládol.
    lujza.j on chce číslo domov na SK...
    buchač Zvládol - nezvládol ....

    Si v zahraničí , nevyvetľuješ ale povieš snáď , že nech Ťa prepoja " from Slovakia " ...

    Veď aj na Slovensku Ti dvihne dispečer v Žiline ...

    P.S.:
    pivčo sa pýtal na číslo 158 ...tak na toto sa ale určite nedovolá ani z Maďarska ...
    lujza.j na toto by som sa nespoliehala...
    bodliak No a tým "from Slovakia" si to zaklincoval.
    Pivko chce normálne číslo s predvoľbou na niektorú konkrétnu stanicu.
    buchač ...kua ...zavolám kámošom na dispečing ????
    pivko 112 totálna blbosť , neviem ako by si napr. Maďarovi vysvetloval o čo ide ak nevieš po maďarsky. Bolo by dobré ak by to fungovalo ako píše Arizona že 00421XX158 , odskúšal to niekto?
    buchač Kua ...

    ...také problémy na moju hlavu ........
    Osobne by som to určite vedel poriešiť - to ja teda na 100 % .
    Predsa keď idem do zahraničia , tak vždy to niekomu oznámim - najbližšej rodine . Ak by dôšlo k pípnutiu SMS , šak cinknem nejakej osobe , ktorá má dokonca aj kľúč od objektu a táto osoba zvyšok zariadi .......či ?????

    To odskúšanie čísla zo zahraničia na priamu linku 158 je trochu blbosť .
    Ide o to , že systém 158 je prepojený len na Slovensku a je plne automatizovaný .
    To znamená , že ak sa vytočí 158 niekde v zapadnutej dedine , tak sa automaticky prihlási najbližšie príslušné oddelenie polície a nie najbližší centrálny dispečing v okresnom meste .
    Túto SKUTOČNOSŤ mám overenú .
    lujza.j Zbytocne to komplikujes.....ja som ti napisala to najednoduchsie riesenie....asi viem preco
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.