Zavrieť

Porady

Výpočet na nemocenskej dávky 2013

chcel by som sa vás opýtať ak som zamestnaný od 8.7.2013 a som na nemocenskom od 11.11.2013 a v roku 2012 som nemal žiadny pracovný pomer tak aké obdobia sa mi budú počítať a počitajú to aj podľa hrubej mzdy alebo ten vymeriavací základ je hodinová sadzba ? neviem pre to že s tým skúsenosti nemám a keď už tak dal som si šekom nemocenskú dávku je šek rýchli ako prevod na bankový účet a napríklad mohla by mi doniesť p , poštárka deň vopred napríklad 17 a vypláca sa 18 je to možné alebo nie alebo doniesie až vtedy kedy to mám mať vyplatené. Ešte by som sa chcel opýtať že od akého dňa mám nárok na nemocenskú je to tak že sa mi uhrádza SP: od toho dňa čo som chorý alebo mi uhradí len ten zvyšok po tích 10 dňoch uhradené zamestnávatelom ďakujem
Naposledy upravil PERLAORIENTOV : 18.12.13 at 12:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    keby si si bol dal vyplatiť na účet - tak už v piatok (13.) by boli na účte. poštou bude neskôr .. ale hádam do piatku áno
    VZ - pozri na výplatnú pásku - tam ho máš uvedený (VZ na nemocenské poistenie)
    klik sem
    http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2013-a.html#55
    Naposledy upravil Katy a R : 15.12.13 at 16:51
    PERLAORIENTOV Ďakujem ti ale žiaľ pásku som neprevzal ale ďakujem a ako si na to prišla že keby som ich dal na účet tak proste by som ich mal 13 a šekom do piatka asi
    Katy a R lebo na účet sú už vyplatené .. normálne je výplatný termín 15-teho, ale to je nedeľa, tak museli skôr!
    pošta má " svoje" pravidlá ..
    PERLAORIENTOV Dakujem ale stále nechápem to heh ja som tu stránku pozeral a neviem to nájsť ako sa to počíta ale ďakujem
    Katy a R tak si nerob vrásky a lieč sa - dostaneš rozhodnutie, tam to bude presne rozpísané (teraz už aj tak len čakať treba)

    Výpočet na nemocenskej dávky 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.