Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO...

<TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">Opäť zdravím poraďákov a prosím o radu: Pri podávaní DP FO A pre brata som si všimla nasledovné:
úhrn zúčtovaných a vypl. príjmov: 57 143
poistné a príspevky: 7 659
úhrn preddavkov na daň: 1 265
Uvedené údaje sú za mesiace 7. - 12. 2005.

Moja otázka: nie je úhrn preddavkov na daň nízky? Vychádzam totižto z porovnania z mojim potvrdením:
úhrn zúčtovaných a vypl. príjmov: 182 855
poistné a príspevky: 23 115
úhrn preddavkov na daň: 14 199
Uvedené údaje sú za mesiace 1. - 12. 2005.

V priemere mi vychádzajú mesačné poistne a príspevky u brata 1276 u mna 1926 a úhrn zrazených preddavkov na daň u brata 210 a u mňa 1183.

Ak je moja domienka správna asi by som sa mala obrátiť na pracovníčku, ktorá mu toto potvrdenie vystavila a keď nie nechcem zbytočne vyrábať problém tam, kde nemusím.
</TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
</TD></TR></TBODY></TABLE>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Je možné, že je to v poriadku. Mesačne sa platí daň 19% zo základu dane, ale ak mal náhodou niektoré mesiace nižšiu mzdu a po odpočítaní mesačnej odpočítateľnej položky a poistného mu vyšiel základ dane 0,- tak v tom mesiaci žiadnu daň neplatil.
    Pre presnejšiu odpoveď by bolo treba doplniť údaje o mesačných príjmoch.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Mám obavy, že môžem zistiť len čistú mzdu, ktorá mu prichádza na účet, neviem, či má výpl. pásky. Keď prídem domov zistím a navečer sa opäť prihlásim s doplnením.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Ja sa prihlásim zase až zajtra, ale možno ti večer poradí niekto iný. Bolo by najlepšie keby si našla tie výplatné pásky, z nich by si si vlastne vedela aj sama vyčítať, koľko mesačne odviedol daň a či ti to sedí s tým potvrdením, ktoré dostal.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    willma
    Zatiaľ ďakujem

    a ešte to môže byť v tom, že ty nemáš podpísané daňové vyhlásenie a tým pádom Ti neodpočítajú nezdan. čiastku mesačne v roku 2005 vo výške 7328,- a v roku 2006 je to mesačne na daňovníka 7568,-Sk
    keby to bolo v tom, tak v daňovom priznaní Ti to môžu zohľadniť a vrátia TI preplatok

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    willma
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
    úhrn zúčtovaných a vypl. príjmov: 57 143
    poistné a príspevky: 7 659
    úhrn preddavkov na daň: 1 265
    Uvedené údaje sú za mesiace 7. - 12. 2005.
    Moja otázka: nie je úhrn preddavkov na daň nízky? Vychádzam totižto z porovnania z mojim potvrdením:
    úhrn zúčtovaných a vypl. príjmov: 182 855
    poistné a príspevky: 23 115
    úhrn preddavkov na daň: 14 199
    Uvedené údaje sú za mesiace 1. - 12. 2005.
    </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">


    </TD></TR></TBODY></TABLE>
    Wilma, vyzerá to tak, že to má dobre. Jeho príjmy sú nižšie a uplatňoval si nezdaniteľnú časť za 6 mesiacov (43968 Sk). Keď to približne prepočítaš, vyjde ti podobná suma. Daň za rok sa mu vráti, pretože má nárok na nezdaniteľnú časť v celej výške 87936 Sk.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    len sa mi zdala nízka čiastka úhrnu preddavkov v porovnaní s mojim potvrdením v prepočte na mesiac.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Keďže mám brata, ktorého len ťažko viem naučiť, že sú určité doklady, ktoré má odkladať do šuflíka a nie do koša, výplatné pasky jednoducho nie sú . Takže mi asi nezostane iné len sa spoliehať, že potvrdenie je správne a vrátená daň bude nízka.

    Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.