Zavrieť

Porady

Vyrovnanie debetu II. časť

Krásny deň všetkým radiacim i zúfalo pýtajúcim radu,

vraciam sa k mojej včerajšej otázočke ohľadom vyrovnania debetu resp.
debetného zostatku na účte v banke. Myslela som si, že ten debet konkr. -933,20 Sk vyrovnal šéf tým, že vložil do banky peniaze, ale omyl, zavolala som si do banky a povedali mi, že ho vyrovnali oni a my im máme tie peniažky vrátiť. Vzhľadom k uvedenému potrebujem poradiť, či je toto tzv. dorovnanie debetu príjem ovplyvňujúci DZ v riadku "Ostatné príjmy", alebo čo to vlastne je?

Ďakujem mooooooc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    moc som tomu neporozumel, to akoze banka urovnala debet ? To sa mi akosi nezda

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Jelena
    Krásny deň všetkým radiacim i zúfalo pýtajúcim radu,

    vraciam sa k mojej včerajšej otázočke ohľadom vyrovnania debetu resp.
    debetného zostatku na účte v banke. Myslela som si, že ten debet konkr. -933,20 Sk vyrovnal šéf tým, že vložil do banky peniaze, ale omyl, zavolala som si do banky a povedali mi, že ho vyrovnali oni a my im máme tie peniažky vrátiť. Vzhľadom k uvedenému potrebujem poradiť, či je toto tzv. dorovnanie debetu príjem ovplyvňujúci DZ v riadku "Ostatné príjmy", alebo čo to vlastne je?

    Ďakujem mooooooc!
    je to príjem ovplyv.základ dane, v druhotnom členení ostatné príjmy. Treba si voči banke vystaviť závazok, ked sa uhradí tento závazok voči banke, tak výdavok bude ovplyv.základ dane.
    Naposledy upravil renča1 : 23.03.06 at 11:46

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    Nebola som si istá, ale rozmýšľala som nad touto variantou. Máš moju obrovskú vďaku.

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    Odpoveď pre "stuko" :

    Pardon, nejako sa mi to tu domotkalo.

    Áno banka dorovnala debet. Potvrdili mi to na ústredí. Asi to tak v praxi robia, keď chcú zrušiť účet.

    raimonda je offline (nepripojený) raimonda

    raimonda
    aj ja mam taky problem ze banka dorovnala debet v maji r.2008, a szco az v r.2009 marec vyrovnal v banke, to by asi nemalo byt prijem ovpl.zaklad dane? a zeby tento rok vydavok ovplyvn.zaklad dane? nebol ziaden pohyb v banke od zac.roku2008 len debetne uroky a poplatky banke+poplatok na vyzvu mozem vsetko dat do vydavkov ovplyvn.zaklad dane?

    Vyrovnanie debetu II. časť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.