Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace a sluzobna cesta

Ahojte poradaci,
surne potrebujem vediet, co napisat do dohody o vykonani prace, ked zamestname cloveka, iba kvoli tomu, aby nam vykonal iste prace v zahranici a tym to konci.Samozrejme priznane mu budu cestovne nahrady a plat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Neviem, aké rady očakávaš od nás, veď ty vieš, čo bude v tom zahraničí robiť. Treba tam uviesť, odkedy dokedy bude robiť, čo bude robiť, kde to bude robiť, aká bude odmena za vykonanú prácu a kto prevezme vykonanú prácu.

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    My mávame bežne takéto dohody. Musíš tam uviesť druh práce (čo bude robiť, napr. montáž konštrukcií na zákazke...), miesto, kde bude tie práce vykonávať, rozsah hodín, ja tam píšem aj termín, kedy majú byť práce vykonané, ďalej mzda za vykonané práce a do položky "ostatné ujednania" udávam, že zamestnanecovi budú vyplatené cestovné náhrady v zmysle platných predpisov + vreckové vo výške ...%.

    Matilda je offline (nepripojený) Matilda

    Matilda
    Cize nemozem napisat miesto vykonu prace napr. Puchov a potom ho poslem na sluzobku?Ja som napisala, ze v pripade sluzobnej cesty do zahranicia budu zamest. vypl. cest. nahr + vreckove.Musim ako miesto vykonu uviest mesto v zahranici, kam ho posleme?

    Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

    Barbora.B
    Z predchádzajúcich príspevkov mi vyplýva, že nárok na vreckové má nielen zamestnanec, ktorý je v trvalom pracovnom pomere, ale je ten, ktorý je zamestnaný na DoVP? Chcem sa len uistiť, či to je naozaj tak ... Vopred ďakujem za odpoveď

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak je preplácanie PC uvedené v dohode, tak potom patrí dohodárom to isté,čo aj zamestnancom počas PC, t.j.preplácame podľa Zákona o CN.

    Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

    Barbora.B
    Tweety Pozri príspevok
    Ak je preplácanie PC uvedené v dohode, tak potom patrí dohodárom to isté,čo aj zamestnancom počas PC, t.j.preplácame podľa Zákona o CN.
    To znamená, že ak v DoVP neuvediem nárok na vreckové, aj keď vopred viem, že ten človek pôjde na zahraničnú PC, nemusím mu vreckové vyplatiť? Ide o to, že sme mali mesiac spätne dohodárov a im sme vreckové nevyplatili (v DoVP nebolo vreckové spomínané) ... tak chcem vedieť či máme povinnosť im to vreckové teraz vyplatiť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Prosím pozri môj predošlý príspevok č.6. K preplateniu PC-zahraničnej patrí aj vreckové od 5-40%.

    Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

    Barbora.B
    Čiže bez ohľadu na to, či spomenieme v DoVP nárok na stravné a vreckové, zamestnanec má naň nárok. Trocha ma pomýlilo, keď ste hovorili, že je to vtedy, ... keď je preplácanie PC uvedené v dohode.
    Ešte raz vďaka ...

    Dohoda o vykonani prace a sluzobna cesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.