Zavrieť

Porady

Hranice medzi pozemkami...

Dal som si vymerať hranicu pozemku medzi mnou a susedom.Podľa predchádzajúcich vlastníkov bola iná hranica ako je teraz - terajšie oplotenie.Predchádzajúci vlastník susednej nehnuteľnosti si rozšíril svoj pozemok o cca 50 cm,nakoľko má tam vstupnú bránu a bránku.Pre suseda je oplotenie ako bočná strana pozemku a pre mňa je to zadná časť. Geodet mi aj priložil kópiu z katastra pôvodného stavu pred rokom 1961.V roku 1961 vykonali zameranie pozemkov a ten stav údajne definovali ako právny stav.Geodet sa vyjadril,že pôvodny stav mi už nik nezamerá.Dá sa to nejako zmeniť ?
Naposledy upravil AAAVlado : 23.12.13 at 21:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Simona123 je offline (nepripojený) Simona123

    študentka práva, 3.ročník Bc. ...viac Simona123
    Spolužiačka mala presne takýto problém, jedine dať si vypracovať znalecký posudok a podať žalobu na súd. Ale rátajte s tým, že si toho suseda pohneváte už nadobro, a pokiaľ ste z menšieho mesta a pán sused pozná nejakých ľudí na súde, tak to ani vyhrať nemusíte. Veselé Vianoce.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No ak to hovoríš ako budúca sudkyňa, tak spánombohom.
    Ako bolo počiatku, tak nech je i teraz i vždycky i na veky vekov. Amen.
    Pekné veci vás tam učia.
    Simona123 áno, žiaľbohu nás musia učiť aj o negatívnych veciach a aj to ako sa s nimi vysporiadať...
    pavol54 sudcu(sudkyňu) pred vynesením nespravodlivého rozsudku najviac bolí hlava z toho aby nebola v samotnom rozsudku napadnuteľná eventuálne korupcia
      zbaliť

    Hranice medzi pozemkami...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.