Zavrieť

Porady

Zdedene pozemky v druzstve

Dobry den.Po mame som v roku 10/2013 zdedil podiely na pozemkoch ale tieto podiely este v roku 2009 mama dala do najmu na 15 rokov formou najomnej zmluvy do miestneho druzstva,ktore ale v roku 2012 zaniklo a sukromna osoba vytvorila nove druzstvo.Najomna zmluva je platna aj po maminej smrti prechadza to na mna?Mozem zrusit s druzstvom zmluvu?A este v tej zmluve je dodatok druzstvo ma predkupne pravo pocas najmu a aj po uplynuti najmu.Dakujem za odpovede PROSIM poradit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Na dedičov prechádzajú práva a povinnosti zo zmlúv, ktoré uzavrel zosnulý, teda poručiteľ (pôvodný majiteľ) s družstvom, samostatne hospodáriacimi roľníkmi alebo iným nájomcom.
    http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-sta...-zdedili-podu/

    http://www.mpsr.sk/sk/index.php?navID=265&id=6413



    Pokiaľ mal vlastník uzatvorenú nájomnú zmluvu s nájomcom, nový vlastník pozemku sa dostáva do právnej pozície prenajímateľa a nájomný vzťah zostáva zachovaný v pôvodnej forme. Zmena môže nastať len v prípade, ak by sa nový vlastník, už v postavení prenajímateľa, a nájomca dohodli inak – uzatvorili novú nájomnú zmluvu, príp. dodatok k pôvodnej nájomnej zmluve, a tým prejavili vôľu upraviť si svoj právny vzťah odlišne.
    Naposledy upravil viktorviktor : 23.12.13 at 13:44
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    type dakujem za odpoved a co s tym predkupnym pravom na podiely na pozemkoch ak by som ich chcel predat inej osobe nez druzstvu plati to aj v pripade ze ich darujem tej tretej osobe?Dakujem
    pavol54 V rámci predkupného práva im ponúkni za 100€/ m2 a splnil si svoju povinnosť oni to odmietnu a mali napísať za koľko akceptujú predkupné právo. tretia osoba ich od teba odkúpi o 1 cent drahšie už to bola výhodnejšia ponuka tak si ju zrealizoval
    viktorviktor ustanovenie o predkupnom práve zapísané v zmluve nie je v rozpore so zákonom /napíše si ho tam vždy ten čo si prenajíma pôdu/, ale je len na prenajímateľovi, či ho bude akceptovať, alebo nie.
    Teda, nie je to podmienka vyplývajúca zo zákona, že nájomca má predkupné právo
    type velmi dakujem potesili ma taketo kladne odpovede
      zbaliť

    Zdedene pozemky v druzstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.