Zavrieť

Porady

Mám sa ako živnostník registrovať do Registra živností a obchodu alebo do Obchodného registra?

Dobrý deň,

mám sa ako živnostník registrovať do Registra živností a obchodu alebo do Obchodného registra? Viem, že je to nepovinné, ale chcel by som vedieť čo by mi taká registrácia priniesla. Prevádzkujem e-shop a v budúcnosti uvažujeme aj o otvorení kamennej predajne. V týchto veciach sa moc nevyznám, tak by som sa chcel troška informovať. Moja účtovníčka je momentálne PN, takže to skúšam aspoň sem na Porade. Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil tim18 : 23.12.13 at 12:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nepýtaš sa náhodou na register živností a obchodu ? Lebo do živnostenského registra ťa zapísal ŽU po vydaní živ.listu ...

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...58187178,d.bGE
    Naposledy upravil veronikasad : 23.12.13 at 12:20
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tim18 Áno, presne toto. Prepáč, pomýlil som sa. Ďakujem za upozornenie
    veronikasad Doplnila som predch.odpoveď odkazom z google.
    tim18 Ďakujem za odpoveď
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nie. je to absolútny nezmysel. Slúži jedine na vytiahnutie peňazí z vrecka pracujúcich. Ale ak máš peniaze navyše, tak kľudne. Možno získaš jedného zákazníka navyše...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tim18 Ani do Obchodného registra? Viem, že ten spolu s Živnostenským registrom sú dva hlavné registre pre podnikateľov na Slovensku.
    veronikasad Pri svojom predmete podnikania - nie
    jslancik čítal si, čo ti napísali vyššie? ak si živnostník, tak si v žrsr, ak si sro, tak si v orsr. By som chcel vidieť, ako sa budeš registrovať do oficiálneho ORSR. Buď tam si, alebo tam nie si. Na tebe to nezávisí.
    veronikasad http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.bGE&cad=rja

    podnikanie podľa osobitného predpisu je napr. autodoprava

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...58187178,d.bGE
    tim18 Okej, ďakujem za odpovede
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nikam sa neregistruj, "Register živností" to podvod, prinesie ti to akurát účet na 300 - 900 Eur ročne.
    Prečítaj si malé písmenká a nájdeš to niekde na konci.

    Mám sa ako živnostník registrovať do Registra živností a obchodu alebo do Obchodného registra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.