Zavrieť

Porady

Prihlásenie dohodárov k 1.1.2014

Dobrý deň,
chcela by som dnes 27.12.2013 prihlásiť našich budúcich dohodárov, s ktorými máme podpísané DoVP od 01.01.2014. Avšak pri zadávaní údajov do RLFO prihláška mi vypisuje Dátum vzniku poistenia 01.01.2014 ako chybný údaj. Čo s tým, naozaj bude možné ich prihlásiť až 30.12.2013?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Prihlásiť ich môžeš najneskôr pred začatím výkonu práce, t.j. 31.12.2013 alebo ráno 1.1.2014.
    Naposledy upravil mondes : 27.12.13 at 10:25
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romy16 A môžem vedieť, že prečo?
    mondes Prepáč, opravila som odpoveď, zamenila som si slová najneskôr za najskôr. Takže neviem ti odpovedať, prečo ti to nejde, zrejme to bude tým prechodom z roka na rok.
    veronikasad V aktualitách od Krosu som dostala oznámenie, že sa majú meniť RLFO - pôvodný termín bol posunutý na 30.12.
    veronikasad Na stránke SP som žiadne oznámenie o tejto zmene nenašla.
    books Na socpoist.sk som našla tento link: https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/log...rG6!1574673721
      zbaliť

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Prihlásiť by ich za "normálnych" okolností mohla aj dnes s dátumom od 1.1.2014 - ALE: Dátum vzniku poistenia: RLFO s dátumom od 1.1.2014 sú dočasne blokované. Údaje spadajúce do roku 2014 bude možné oznamovať až po nasadení zmien vyplývajúcich z novely zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení dňa 30.12.2013 - to si zrejme v systéme zaregistrovala.
    Môžeš ich prihlásiť krátkou SMS a do troch dní potvrdiť buď papierovou formou (RLFO) alebo cez SES.
    romy16 Ďakujem pekne za radu, nepotešilo ma to, ale to sme iste viacerí.

    Prihlásenie dohodárov k 1.1.2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.