Zavrieť

Porady

Dobrovolne pripoistenie pocas PNky

Dobry den.
Vedeli by ste niekto poradit ako je to ohladne dobrovolneho pripoistenia pocas PN?
Som zamestanenec tohoisteho zamestnavatela uz cca 6rokov a zaciatkom januara nastupujem na planovanu operaciu s následnou dlhsiou PNkou (2mesiace).
Rad by som vediet kolko sa plati na dane pripoistenie a nasledne kolko by mi bolo zo soc.poistovne platene.
Ak som este na nejake info pozabudol dajte mi prosim vediet

Vopred dakujem za kazdu radu

T.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nejaké ukončenie sociálneho poistenia počas 2 rokov do zadu asi nebolo? ak nie, zbytočne sa budeš hlásiť, pretože nesplniš základnú podmienku t.j. aspoň 270 dní poistenia
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Na to, aby si mal platenu PNku aj z dobrovolneho nemocenskeho poistenia, by si z neho musel splnat podmienku poistenia aspon 270 dni pred nastupom na PN, to uz do januara v ziadnom pripade nestihnes.
Da sa k tomu pripocitat nejake ukoncene nemocenske poistneie ,ale kedze 6 rokov pracujes u toho isteho zamestnavatela a predpokladam, ze iny prijem, z ktoreho by sa platilo nemocenske poistenie, nemas, tak sa ti k tomu predpokladanemu dobrovolnemu nema co pripocitat.
0 0
tomec tomec

tomec je offline (nepripojený) tomec

april/maj 2012 som bol cca mesiac PN...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tomec
april/maj 2012 som bol cca mesiac PN...
ale nemal si aj iné sociálne poistenie, iba zamestnanie???? neodpovedáš na položené otázky
0 0
tomec tomec

tomec je offline (nepripojený) tomec

nie, ziadne ine soc.pois. som nemal
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tomec
nie, ziadne ine soc.pois. som nemal
Bohužial, nárok na nemocenské ti vznikne až po 270 dňoch dobrovolného poistenia. Nedá sa prihlásiť len na nem.poistenie, musíš celý balík - s poistením v nezamestnanosti alebo bez neho.
Naposledy upravil veronikasad : 29.12.13 at 09:52
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať