Zavrieť

Porady

Excel - funkcia na prehladavanie s posunom bunky

Ahojte,

potrebovala by som urobit funkciu, ktora bude postupne prehladavat stlpec B ked natrafi na "XY" vypise do stlpcov co ma (obrazok). To urobene mam, no potrebovala by som tam este zakomponovat funkciu pre stlpec D.
Ak najde v stlpci B (na B 11 napr.) "C" vypise (na D 11) 19,00 to je ok ale co neviem, je, ze v tej istej funkcii ak najde na spominanej B11 "N" vypise o riadok nizsie do D12 7,00. V tom istom riadku to urobit viem, no potrebujem to o jeden riadok nizsie a tak, aby to islo pre celu tabulku naraz.

Ide o to, ze dana osoba bude menit iba obsah stlca B a zvysok pojde automaticky.

Prosim Vas, vedeli by ste mi poradit?

Dakujem
Naposledy upravil Zdenulka. : 02.01.14 at 13:38
porada.jpg  
4 komentárov     zbaliť
marjankaj No ak by si to preložila do zrozumiteľnej reči...
Zdenulka. zial, inac to popisat neviem, preto som prilozila obrazok, ktory znazornuje, kde mm problem
marjankaj Tak to mi je ľúto.
stormcatcher prilož excel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ferdo38 je offline (nepripojený) ferdo38

    ferdo38
    Záhada vyriešená jednoduchými podmienkami ....je to len jedna z možnosti, ale keď si to tak Zdenulka praje. Keďže sa zrejme jedna o nejakú dochádzkovú kartu zamestnanca, osobne by som to riešil ináč, ale budiž. Ak maš nejaké otázky, tak napíš ss.
    Zdenulka. Ano, ano, presne tak som to potom aj riesila, len chvilku trvalo osvietenie.

    Dakujem za ochotu, vazim si to!

    Excel - funkcia na prehladavanie s posunom bunky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.