Zavrieť

Porady

úhrada za zdravotnú starostlivosť, nepodanie odhlášky

chcem vás poprosiť o radu ako postupovať v prípade keď mi VZP poslala uhradiť náklady za zdravotnú starostlivosť za obdobie 1997-2013,keď som nemal nárok na starostlivosť z dôvodu toho, že som nebol ich poistenec, a to v sume 190 eur. Jedná sa to že od roku 1997 som sa presťahoval do ČR,mám aj občianstvo čr s tým že som zmenil doktora aj zdravotnú poisťovnu. Či som to oznámil tu na Slovensku si fakt ale nepamätám, je to 16 rokov dozadu, ale bol som zamestnaný tak zrejme to asi mal urobiť aj zamestnávateľ. Odvody som logicky neplatil, platil som ich v ČR. Prečo mi poisťovna poslala uhradu takýchto nákladov až po 16 rokov? Je mi to čudné, neplatí tu aj nejaká premlčacia doba, poradťe ako mám postupovať.
Naposledy upravil Martina 2222 : 02.01.14 at 18:21
14 komentárov     zbaliť
avalik tu sumu nemas blizsie specifikovanu? ... je to relativne mala suma za take obdobie
Martina 2222 Pozri nizsie, tam som to napisal..
veronikasad Bola si v tomto období ošetrená na Slovensku, alebo ide o preplatenie tzv. kapitácie ?
Martina 2222 Jedna sa o kapitacie, 1 euro mesacne, posiela to poistovna obvodnemu lekarovi, na slovensku som nebol osetreny od roku 1998, od vtedy mam aj lekara v cr.
avalik no ak si sa u lekara neodhlasil tak mas smolu a musis zaplatit
Martina 2222 lekára som určite odhlásil, lebo kartu som si zobral a prehlásil som sa ku lekárovi v čr...navyše ten dotyčný lekár je už 10 rokov po smrti...
veronikasad Netýka sa to náhodou zubára, tí tiež dostávajú zo ZP kapitáciu
Martina 2222 no to ma nenapadlo, žeby to bol zubár? ale aj tak nechápem prečo ma na to upozornili až teraz...kedy platí premlčanie dlhu...dalo by sa na to odvolať?
veronikasad U zubára si bol ošetrený počas tohto obdobia ?
Martina 2222 zubára som tiež zmenil, to som robil všetko v jeden rok, lebo som sa oženil a hneď aj sťahoval...a na slovensko som už nechodil na ošetrenie, ani k zubárovi...
veronikasad Zrejme si sa u zubára neodhlásil keď si sa sťahoval a zubár ťa stále vykazoval ako svojho pacienta, aj keď si tam na ošetrenie nechodil. Ak máš doklad že si sa odhlasoval, napr. vydal ti nejakú kopiu zdr.dokumentácie, tak sa voči rozhodnutiu ZP odvolaj.
Martina 2222 a mohol chybu urobiť aj lekár? že ma neodhlásil on, aj keď ja som tak spravil, čo potom , mám odvolanie formulovať tak že ja som si svoje povinnosti splnil, o čom svedčí že mám zdravotnú dokumentáciu od lekárov? Myslíš že mohol v tomto prípade urobiť chybu lekár, lebo ma zabudol vyradiť zo svojej evidencie ?
veronikasad Ak máš zdravotnú dokumentáciu, skús napísať odvolanie s presným dátumom odkedy si poistený v ČR a máš tam svojho lekára aj zubára. Zubár mohol urobiť chybu, ak máš na neho kontakt, skús sa predtým informovať aj u neho.
Martina 2222 Dakujem pekne za radu, velmi si mi pomohla..pekný večer..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Martina 2222 To si nepamatam bolo to pred 16 rokmi.

    úhrada za zdravotnú starostlivosť, nepodanie odhlášky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.