Zavrieť

Porady

A zasa preddavky

Ahojte.
Chcem Vás poprosiť o radu. Za rok 2004 mi vyšli platiť štvrťročné preddavky.
Tie som zaplatila k 31.3.2005, 30.6.2005, 30.9.2005, 30.12.2005.
Mám zaplatiť dalším preddavok k 31.3.2006 hoci viem, že mi preddavky za rok
2005 platiť nevyjdu? Ďakujem
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Áno, do 31.3.2006 zaplatíš ešte preddavok.
0 0
Eva Krčová Eva Krčová

Eva Krčová je offline (nepripojený) Eva Krčová

Preddavky treba platiť do termínu podania daň.prizna. t.j.31.3,
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Ak tomu správne rozumiem tak tie 4 preddavky kt. som zaplatila v r. 2005 si odrátam teraz z DP za rok 2005 a ten kt. zaplatím do 31.3.2006 si odrátam z
DP za rok 2006? Veľmi pekne ďakujem
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

ano, ja mam taky isty pripad.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Džanka
Ahojte.
Chcem Vás poprosiť o radu. Za rok 2004 mi vyšli platiť štvrťročné preddavky.
Tie som zaplatila k 31.3.2005, 30.6.2005, 30.9.2005, 30.12.2005.
Mám zaplatiť dalším preddavok k 31.3.2006 hoci viem, že mi preddavky za rok
2005 platiť nevyjdu? Ďakujem
Ty si mala platiť preddavky za rok 2004 : 30.6.,30.9.,31.12.2005 a 31.3.2006 .

Tieto preddavky si odpočítaj , ale je možné , že dostaneš sankčné úroky z nezaplatenia preddavku 31.3.2006 z dôvodu ........ak by si ho nezaplatila k uvedému dátumu podľa zákona .Aj napriek tomu , že daň z príjmu platiť za rok 2005 Ti nevyplýva z dosiahnutého DZ.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ja si nemyslím, že by dostala sankč.úrok za to, že posledný preddavok zaplatila skorej, ako v termíne mala. Všetky zaplatené preddavky bez rozdielu či sa mali zaplatiť v r.2006 sa odpočítajú v daň.priznaní za r.2005.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som napísala , že je možné a to preto , lebo ja som prejednávla s DÚ takýto prípad , tak mi bolo takto odpovedané ..... Ja by som poradila zadávateľke témy nech sa spojí so správkyňou dane a prekonzultuje to , lebo daňový úrad je nevyspytateľný orgán
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Všetkým ďakujem. Preddavky zaplatené do 31.12.2005 si odpočítam v DP za r. 2005. Do termínu 31.3.2006 už platiť nebudem, alebo sa možno pôjdem
poradiť na DU. Ale medzi nami, nemám dobré skúsenosti s radením na DU.
Veľa krát povedali "Biele" a keď prišlo na lámanie chleba, bolo "Čierne".
Ale Vám všetkým ešte raz ďakujem
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Stačí im včas poslať žiadosť o určenie platenia preddavkov a už nie je Biele a Čierne ale buď Biele alebo Čierne
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Džanka
Všetkým ďakujem. Preddavky zaplatené do 31.12.2005 si odpočítam v DP za r. 2005. Do termínu 31.3.2006 už platiť nebudem, alebo sa možno pôjdem
poradiť na DU. Ale medzi nami, nemám dobré skúsenosti s radením na DU.

Veľa krát povedali "Biele" a keď prišlo na lámanie chleba, bolo "Čierne".
Ale Vám všetkým ešte raz ďakujem
Biele alebo čierne určuje zákon, nie DÚ.
Zákon hovorí jasne, že preddavky do 31.3.2006 /z DP 2004/ musíš zaplatiť. Preddavkové obdobie je posunuté u FO od 1. aríla r. 2005 až 31.3.2006. Jedinú možnosť neplatenia máš tú, ktorú uvádza Bepo, požiadať DÚ o zmenu... Neviem, či to však do termínu 31.3.2006 stihneš aj vrátane odpovede z DÚ. Pokiaľ nebudeš mať písomné rozhodnutie DÚ do 31.3.2006 si povinná uhradiť tento preddavok, ináč Ťa čaká sankčný úrok z omeškania paltby ako píše Zita.
Naposledy upravil evina : 24.03.06 at 07:58
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
evina
Biele alebo čierne určuje zákon, nie DÚ.
Zákon hovorí jasne, že preddavky do 31.3.2006 /z DP 2004/ musíš zaplatiť. Preddavkové obdobie je posunuté u FO od 1. aríla r. 2005 až 31.6.2006. Jedinú možnosť neplatenia máš tú, ktorú uvádza Bepo, požiadať DÚ o zmenu... Neviem, či to však do termínu 31.3.2006 stihneš aj vrátane odpovede z DÚ. Pokiaľ nebudeš mať písomné rozhodnutie DÚ do 31.3.2006 si povinná uhradiť tento preddavok, ináč Ťa čaká sankčný úrok z omeškania paltby ako píše Zita.
Evina prosím ťa môhla by si mi uviesť , ktorý § o tom hovorí, že bude sankčný postih?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

renča1
Evina prosím ťa môhla by si mi uviesť , ktorý § o tom hovorí, že bude sankčný postih?
Je to paragraf 35b zákona o správe daní a poplatkov 511/1992 v znení zákona č. 584/2005:


§ 35b
Sankčný úrok
(1) Sankčný úrok vyrubí správca dane a) daňovému subjektu, ak daň priznanú v daňovom priznaní alebo hlásení alebo vlastnú daňovú povinnosť priznanú v daňovom priznaní nezaplatí v lehote alebo vo výške podľa osobitného zákona,
b) daňovému subjektu, ak daň priznanú v dodatočnom daňovom priznaní alebo dodatočnom hlásení alebo vlastnú daňovú povinnosť priznanú v dodatočnom daňovom priznaní nezaplatí v lehote alebo vo výške podľa osobitného zákona,
c) platiteľovi dane, ak neodvedie vybraný preddavok na daň, vybranú daň alebo zrazenú daň v lehote alebo vo výške podľa osobitného zákona,
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Ja som lehotu stihla. " V predstihu"
Ak sa má platiť od 4/05 do 03/06
potom aj ten ktorý by som teoreticky zaplatila do 31.3.2006 musím odrátať z DP za rok 2005 teda to by tolo 5 preddavkov. Alebo do DP za rok 2005 pôjdu len tie štyri ktoré som už zaplatila a tento "teoretický" by sa priradil k DP za r. 2006?
Naposledy upravil Džanka : 24.03.06 at 08:16
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Džanka
Ja som lehotu stihla. " V predstihu"
DÚ nebude zaujímať , že si zaplatila to čo si nemala podľa zákona .

Odporučila by som nasledovné : odrátať si len 3 preddavky a ten štvrtý požiadať o preúčtovanie na preddavok z DzP splatného 31.3.2006 - tento si odpočítaš v roku 2007 za DP podané za rok 2006.
Naposledy upravil Zita5 : 24.03.06 at 08:11
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Džanka
Ja som lehotu stihla. " V predstihu"
Buď som neporozumela Tvojej otázke....ale ja nemám pocit, že si stihla zaplatiť v predstihu.
Dúfam, že sa bavíme o preddavkoch FO /téma je zaradená v JÚ/. Ak áno u FO je preddavkové obdobie vzhľadom k zdaňovaciemu obdobiiu posunuté, t.j. zdaňovacie obdobie je 1.1.2005 - 31.12.2005. Preddavkové obdobie na rok 2005 bolo od 1.4.2005 do 31.3.2006. Teda, ake nechceš zaplatiť preddavok 31.3.2006 nemôžeme hovoriť o zaplatení v predstihu.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
evina
Je to paragraf 35b zákona o správe daní a poplatkov 511/1992 v znení zákona č. 584/2005:



§ 35b


Sankčný úrok

(1) Sankčný úrok vyrubí správca dane a) daňovému subjektu, ak daň priznanú v daňovom priznaní alebo hlásení alebo vlastnú daňovú povinnosť priznanú v daňovom priznaní nezaplatí v lehote alebo vo výške podľa osobitného zákona,
b) daňovému subjektu, ak daň priznanú v dodatočnom daňovom priznaní alebo dodatočnom hlásení alebo vlastnú daňovú povinnosť priznanú v dodatočnom daňovom priznaní nezaplatí v lehote alebo vo výške podľa osobitného zákona,
c) platiteľovi dane, ak neodvedie vybraný preddavok na daň, vybranú daň alebo zrazenú daň v lehote alebo vo výške podľa osobitného zákona,
Evina, ved lehota bola stihnutá, nikde sa tu nepíše, ak daňovník zaplatí preddavok v predstihu , ako je splatný bude za to daňovník postihovaný sankčným úrokom.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zita5
Odporučila by som nasledovné : odrátať si len 3 preddavky a ten štvrtý požiadať o preúčtovanie na preddavok z DzP splatného 31.3.2006 - tento si odpočítaš v roku 2007 .
má nárok si odpočítať toľko koľko v r.2005 zaplatila.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

renča1
Evina, ved lehota bola stihnutá, nikde sa tu nepíše, ak daňovník zaplatí preddavok v predstihu , ako je splatný bude za to daňovník postihovaný sankčným úrokom.
Až teraz vidím, že ten preddavok zaplatený 31.3. považujete za prvý preddavok....
Tu však tiež nie som si istá, či to zoberie tak aj DÚ. Preddavkové obdobie začína od 1.4......atď. V tomto prípade by som asi volila osobnú dohodu so správcom dane, či to budú považovať za 4x zaplatený preddavok na daň 2005. Asi by som mala aj trochu obavu,. že niekto horlivý pri kontrole, by mi tvrdil, že som do 31.3. mala zaplatiť keď už preddavok z DP 2003 /čiže žiadny a potom ďalej platiť od 1.4.2005-31.3.2006..... Viem, že je to za vlasy pritiahnuté, ale výklady zákonov z DÚ sú niekedy také... a podľa mňa môže sa stať, že s tým posledným by robili problémy.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
v §34 ods.2 citujem vetu:
Štvrťročné preddavky na daň sú splatné do konca každého kalendárneho štvrťroka. Jedná sa stále o preddavok, ale splatný do ....konca štvrťroka.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

renča1
v §34 ods.2 citujem vetu:
Štvrťročné preddavky na daň sú splatné do konca každého kalendárneho štvrťroka. Jedná sa stále o preddavok, ale splatný do ....konca štvrťroka.
V prípade FO, je tým prvým štvrťrkom na daň pre rok 2005 však 30.6.2005 nie 31.3.2005. V tom vidím problém, že jej môžu povedať, že zaplatila dopredu, ten si mohla vypýtať do 30.4. späť, alebo ho považovať za preddavok uhradený do 30.6. atď. Jednoducho ak trochu potočia paragrafy, tak podľa mňa asi by neobstálo, že nezaplatí do 31.3.2006, preto by som v tomto prípade volila osobnú dohodu so správcom....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať