Zavrieť

Porady

Chcem si zobrať do prenájmu hotel alebo otvoriť svadobný salón

Prosím Vás, ak by ste mi poradili, už tí skúsenejší, chcela by som sa spýtať, čo je v dnešnej dobe lepšie. Chcela by som si zobrať do prenájmu hotel, ale premýšlam aj nad založením svadobného salónu, kde by som požičiavala šaty cca za 200e, čo si myslím, že by bola výhoda oproti tým ostatným, lebo požičanie šiat v Nitre stojí od 400e.
19 komentárov     zbaliť
buchač Jedno aj druhé je podmienené lokalitou ...
lujza.j a mať kapitál.....a hlavne šajn v danej oblasti....
jslancik ja radšej nenapíšem nič, lebo aj tak som už notoricky známy ako ten, čo "schladzuje" nadšenie budúcich podnikateľov

Mimochodom, máš predstavu, koľko požičia taký salón šiat za mesiac?
lujza.j ja mám niekedy pocit, že ludia nemajú žiadnu predstavu iba snívajú...realita ich potom brutálne vyfacká....keby som silne "podhodila" cenu nejakej služby napr.v BA...asi za kolko-za aký čas by mi zhorelo auto....
alaya1 dobry salon pozicia aj 30-40 siat v sezone.
jslancik Za cca 8 mesiacov? To nie je zlé. Ale musí mať asi dobrú polohu a byť zabehnutý. Keď si to prečíta a spočíta nejaká trúbka, tak bude čakať automaticky od začiatku zisky dva litre mesačne...
alaya1 nie za 8 mesiacov, za jeden mesiac.
lujza.j tu ide aj o to aký prístup je k zákazníčke...ako vie poradiť a pod.,to robí veľa
alaya1 Ide hlavne o to, v akom je meste a hlavne, ake ma saty. S polskymi, ukrajinskymi a ebay satami nema ziadnu sancu. predsa len, dievcata sa v bielych satach vydavaju prevazne len raz za zivot a priplatia za znacku. 8 siat je na tyzden bezny standart.Su aj tyzdne, ked ich je aj 15.
lujza.j no v mojej "dedine"sa začiatkom decembra robila rezervácia na apríl...budúca nevesta má dosť nekonfekčnú postavu....vela volného nebolo...
alaya1 Tak sa zvykne pol roka nimimanle dopredu.
lujza.j Prosím Vás, ak by ste mi poradili, už tí skúsenejší, chcela by som sa spýtať, čo je v dnešnej dobe lepšie. Chcela by som si zobrať do prenájmu hotel, ale premýšlam aj nad založením svadobného salónu, kde by som požičiavala šaty cca za 200e, čo si myslím, že by bola výhoda oproti tým ostatným, lebo požičanie šiat v Nitre stojí od 400e.

keby náhodou prišlo k vymazaniu....
buchač Tiež si myslím ...čo je veľa ,to je veľa !

Ale nie na svoje príspevky , za tie som sa nikdy nehanbil .
Skôr na Simonine komenty ...v podstate ona začala byť za múdru ...
Nie , nejde o to , že vyzerá jak zmaľovaná bábika ...na to seriem zvysoka . Ono je niekedy menej viac ...

Ibaže takéto bábiky si myslia , že keď " vyštuduje " nejakú akože " vysokú školu " v Hornej - Dolnej , tak každý na riť padne ...

Omyl ...takéto ja nemusím ...

Len tak mimochodom ,keby som zverejnil fotky svojich dcér , tak Simonka by šla do kúta niekde plakať .....

Capisci ???
kopretinka keď sa nehanbíš,prečo vymazávaš? zverejni,mne je to jedno
buchač Hanba - nehanba ...
Občas ma chytí slabá chvíľka ....
alaya1 A to preco riesite tu slecnu? Chudera, ze pod svojim menom pisala, nevedela, co ju caka.
lujza.j no ja som si dovolila prilepiť link...a jej reakcia bola, že mi prišla SS-ska z názvom "zmazanie príspevku"...
alaya1 vy viete, co riesite, sak uz tu si nepachne.
Svečula Vieš čo je najhoršie,keď kritizuješ niekoho o kom nič nevieš. Ja som v živote nikomu neublížia, a neviem čo som tebe spravila, aby si ma urážal. Spýtala som sa len na názor druhých ľudí, Lenže ty si len príklad neinteligentného druhu, ktorý narozdiel od toho, aby sa najskôr pozrel na seba, bude hádzať kameňom do druhých.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Hotel si neprenajimaj. Mas tam velmi vysoke fixne naklady (najom, platy, energie) a vysledok neisty. Celkovo je na tom hotelovy biznis zle, obsadenosti su nizke, ceny klesaju.
    Svadobny salon je mensi risk (nizsie fixne naklady) - co znamena, ze na tom prerobis menej penazi.
    jslancik To je krásne, že "na tom prerobíš menej peňazí"
    lujza.j vedela som, že to nemusím napísať ja...

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Trh som svadobnymi satami je presyteny. Je na Slovensku niekolko fungujucich firiem, inak trh velmi naburali svadobne saty, ktore sa objednavaju z Ebay- t.j. saty na jedno pouzitie. Ak chces saty poziciavat, nie predavat, nemozes si kupit nekvalitu, nakolko ti take saty nevydrzia pranie a budes este viac stratova. Saty, ktore sa poziciavaju na 400 eur, su kvalitne, spanielske, ci francuzske znacky, kde sa pouzivaju materialy priamo urcene na pouzivanie v pozicovniach, t.j. vydrzia pranie. V NItre je mnoho znackovych salonov, nemyslim si, ze prerazis so satami za 200 eur. Jedine, zeby si doniesla znacku, ktora tam nie je, ale to asi tiez je nerealne.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    A čo si vyštudovala na VŠ aký obor? ak si neštudovala sociológiu alebo nejakú sociálnu etiku tak sa uplatni v tom na čo máš gebír keď sme ti ho už zaplatili, nemyslím si že pred požičovniami stoja rady vydajachtivých panien , v tejto oblasti fungujú dosť referencie ktoré si panny získajú od novomanželiek zo svojho okolia.
    jslancik Toľko pravdy v jednom príspevku... Ale pravda oči kole, ako sa hovorí...

    Chcem si zobrať do prenájmu hotel alebo otvoriť svadobný salón

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.