Zavrieť

Porady

odpočet nezd.časti na manželku

žena bola do aprila 2013 na up,potom bola zamestnana na hlavny prac.pomer na 4 hodiny denne môže si muž na nu uplatniť odpo.položku vo svojom danovom podla mna nie,ved sa sprísnili podmienky , našla som v jednej brožúrke,že ano a som z toho paf teraz vie mi niekto odpovedať dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    záleží od príjmu, ak by ten bol nedostatočný....tak potom iba za mesiace kedy bola evidovaná na UP....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vanessa2 ale ked sa sprísnili podmienky že sa stara o dieťa do 6rokov,je evidovaná na up,alebo poberá príspevok na opatrovanie, ak ked je zamestnaná a nebola celý rok evidovaná na urade práce, a nedosiahne zakonom stanovený príjem tak má na nu nárok, lebo v publikáciach čo odoberam je to riešené s príkladmi tak ,že ak aj pracovala a nebola cely rok na urade prace tak si nemôže uplatniť odpočit.položku,na finančnej správe som nenašla k tomu nejaký material najlepšie by bolo keby vydali aj s príkladmi finančná správa material
    Mila123 idem na školenie s J. Mihálom, 14 01 2014, opýtam sa, aby som aj ja nezavádzala.....
    vanessa2 podľa mna to nie je jednoznačné lebo v dvoch publikáciach som našla rozdielne názory
    Mila123 pozri si znenie zákona......
    Xanti Mila ak pozrieš § 11 ZoDZP odst. 4 píésm. b) tak sa tam píše aj o príjmoch zdaniteľných mng. , podla mna môže uplatniť celú NCZD zníženú o vlastný príjem mng.

    Ale fakt sú zmätočné info na nete ohľadom toho uplatňovanie NCZD na mng.
      zbaliť

    odpočet nezd.časti na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.