Zavrieť

Porady

pn

prosím Vás má zamestnanec povinnosť odovzdať PN do 3 dní? neviem sa to nikde dočítať, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To, dokedy sa má doklad odovzdať si treba určiť v IS. ZP píše len o bezodkladnom odovzdaní viď §144.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sybila3 takže nie je tam podmienka, že musí odovzdať do 3 dní, lebo zamestnanec neprišiel 2 dni do práce, nechceme mu dať absenciu, či počkáme do zajtra, alebo ako treba postupovať.
    Tweety a čo tak sa s ním spojiť? Ak má vysoké teploty, asi ani teraz nepríde. Ak viete že je PN, tak prečo chcete dať A?
    Katy a R - však môže mať na to vážne dôvody !!! ??
    sybila3 tak ale asi je povinnosťou zamestnanca nahlásiť a nie aby zamestnávateľ vyvolával zamestnancovi, čo je s ním, nevieme či je pn, zatiaľ neprišiel do práce 2 dni a telefon na neho nemáme.
    Katy a R samozrejme, že je to jeho povinnosťou! Ale keď nevieš, čo sa stalo, tak prečo sa ponáhľať s Ačkom? .. a nejaký kontakt (adresu), prípadne známeho hádam máte ?? (všetko sa dá, keď sa chce)
    sybila3 ja len zisťujem, neponáhľam sa, len konateľ na mňa tlačí, že nech mu zistím do kedy je povinný odovzdať PN, tak čakáme do zajtra.
    LydaLyda Ak je to za-nec, ktorý si plní svoje pracovné povinnosti, tak by som sa ako za-teľ určite snažila nejakým spôsobom zistiť, čo sa stalo, či nepotrebuje pomoc. Ide o ľudský prístup. Ale by som nezostala bez informácii viac ako 48 h, i keď napr. základnou povinnosťou zamestnanca v zmysle napr. "vnútropodnikových predpisov" - je do 24 hodín, resp. do najbližšieho pracovného dňa, nahlásiť PN svojmu nadriadenému a doručiť doklad o PN. Nedodržanie termínu tejto povinnosti môže byť tolerované jedine v prípade, kedy zamestnanec preukázateľne dokáže, že z rodinných alebo zdravotných dôvodov nemohol uvedené termíny dodržať (napr. náhla poúrazová hospitalizácia osamelého zamestnanca v ústavnom zariadení.....).
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.