Zavrieť

Porady

Akú motorovú pílu kúpiť?

zdravím,

rád by som sa opýtal akú motorovú pílu kúpiť? Mám totižto doma starú (ale napriek tomu funkčnú a spoľahlivú) Husqvarnu 180S, ide ako "šíp" len už je stará a predovšetkým ťažká. Na prácu s hrubým drevom ju budem používať aj naďalej, na to je ako stvorená ale potreboval by som niečo ľahšie na tenšie konáre (cca 10 - 15 cm priemer), na prerezávky(vlastníme cca 2,5 ha lesa), na menšie práce doma na záhrade. Otázok by som mal teda viac:

1. Stihl alebo Husqvarna? resp. dá sa týmto porovnávať Dolmar?

2. bude stačiť silnejšia hobby píla alebo radšej nejakú slabšiu farmársku? neplánujem minúť viac ako 300 - 350 euro, čím lacnejšia tým lepšie

3. čo poviete na píly z mountfieldu (oleo-mac a solo), je tam totiž aktuálne zľava na kolese šťastia :-)

Viete mi teda poradiť?

Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
marcel52 pozeral som aj staršie témy, len som nenašiel konkrétny typ, resp. odporúčanie čo kúpiť.

pinta je offline (nepripojený) pinta

pinta
Ešte skús pozrieť značku SOLO, potom budeš mať dilemu, že ktorú .

command je offline (nepripojený) command

command
Ja som sa tiez rozhodoval medzi stihl a husqvarnou a vyhrala husvarna jedna kvoli napinaniu no a husqvarna je tusim swedska znacka kde je kopa lesov tak asi vedia co vyrabaju. Ale co sa tyka vydrze a pod je to asi skor o stasti v dnesnej dobe sa vela veci robi v cine a tie materialy uz su neni to co byvalo takze pokazit sa moze ktorykolvek kus.

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

bodliak
1. Stihl alebo Husqvarna
2. Dolmar už na 2.5 ha lesa - drobné konáre, hm, to možno na jednu sezónu
3. možnosť 3 nie je
marcel52 Vďaka za odpoveď

teda ak chápem správne tak na výber je prakticky len stihl a husqvarna. Na webe stihl by mi vyhovovali podľa ceny tieto: http://www.stihl.sk/produkty/stihl/m...udrzbu-pozemku

u husqvarny zasa: http://www.husqvarna-eshop.sk/58/ben...-retazove-pily konkrétne prvé 3 v ponuke - Husqvarna 236, 135, 135 e-series

Má niektorá z nich výrazne lepšiu povesť ako iné? resp. niektorá zasa výrazne horšiu povesť?

Väčšina známych má doma nejakú pílu stihl, ak je niekde husqvarna tak len starší model (10 a viac rokov, väčšinou viac). Je to preto, že stihl sú o toľko lepšie, či majú len lepšiu dostupnosť/lepší marketing? Má niektorá z týchto značiek nejaké výrazné prednosti oproti tej druhej?

ďakujem
bodliak Ja by som si z ponuky mountfieldu teda nevyberal.

St aleho Hq:
Neviem o výrazných prednostiach jednej značky pred druhou.

Akú motorovú pílu kúpiť?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.