Zavrieť

Porady

Úrad práce - neoznámil som prácu na dohodu

Zdravím. Som evidovaný na úrade práce. Minulý mesiac som pracoval na dohodu ale neoznámil som to. Zarobil som menej ako 140€. Aké to môže mať dôsledky? Môžu ma vyradiť z evidencie? Môžem to nejako riešiť? Ako mám postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ano, nesplnil si si oznamovaciu povinnosť, UP ťa spätne vyradí z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Budeš sa musieť prihlásiť spätne v zdr.poisťovni ako samoplatiteľ a uhradiť poistné. Čím skôr aspoň odnes potvrdenie o príjme, čím neskôr to UP zistí zo stránky SP, tým budeš mať väčší nedoplatok na zdr.poistení.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak ti na takúto dohodu prídu, vyradia ťa z evidencie na 6 mesiacov.....
    oznámiť si to mal do 8 kal. dní od začiatku vykonávania práce, je teraz príliš neskoro
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivustek v prípade, že je uzatvorená dohoda a súčastne zostáva v evidencii na úrade práce, tak začiatok vykonávania práce sa musí ohlásiť najneskôr deň pred začatím vykonávania prác- nie až do 8 dní
    ivka70 ivustek do 8 dni je OK, po zmene zakona uz ziadna povinnost pred zaciatkom dohody stanovena nie je, cize sa riadi hlasenim akejkolvek zmeny a ta je do 8 dni.
    ivustek tak ďakujem za info, nezaregistrovala som tú zmenu- to odkedy platí?
      zbaliť

    Úrad práce - neoznámil som prácu na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.