Zavrieť

Porady

Kapitálové fondy

Prosím o pomoc, pri vzniku s.r.o.z FO sa prehadzoval majetok a urobila sa faktura za cely majetok, z danoveho hladiska to bolo ok, ale uhradené to nikdy nebude a tak by som to chcela preučtovat na učet 413.Ako presne to funguje????cez ID urobím zápis 321/413 a podklad aký???Prosím o pomoc.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cejo je offline (nepripojený) cejo

    cejo
    Ak je predaj na základe faktúry, tak odpis záväzku treba zaúčtovať 321/648 ako daňový výnos. Doklad - rozhodnutie alebo schválenie konateľa.
    Damo23 a ked to nechcem zdaniť???? vsak je to cca 70tis.EUR, potrebujem iný spôsob odpisu neviete mi poradit a učet 413 sa pouzíva v akom prípade????
    KloferHladny A nevedeli ste riešiť vznik s.r.o. predajom podniku ?

    free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

    free_cool_in
    Odpoveď na túto otázku by aj mňa zaujímala, milí poraďáci. Jednoosobová SRO vlastne zostala dlžná "samej sebe" určitú sumu. Je možné túto sumu vyrovnať cez 413-ku, v prípade, že spoločník by tieto peniaze vložil na kapitálové fondy spoločnosti a odtiaľ by boli použité na úhradu záväzku? Ďakujem za odpoveď!
    KloferHladny Kde a ako sa vkladajú peniaze na kapitálové fondy ? Na základe akej zmluvy. Napr. vklad do banky sa účtuje 221/261 a ako sa tam objaví 413 ?
    free_cool_in Spoločník najskôr poskytol spoločnosti pôžičku cez 365, ktorú sa však rozhodol, keďže je jednoosobová Sro, použiť ako svoj vklad do podnikania a vzdať sa nároku na jej čerpanie.

    Jana S. je offline (nepripojený) Jana S.

    Jana S.
    Ja som robila niečo podobné prostredníctvom zápisnice z valného zhromaždenia. Keď sa schvaľovala úč.uzávierka za rok 2012, rozhodlo sa aj o preúčtovaní záväzku voči spoločníkovi do kapitálových fondov.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KloferHladny Tak to je zle. Vymysleli ste si účtovanie.
    Jana S. Ako by to malo byť?
    KloferHladny Ak niekto niečo odplatne kúpil, potom to musí buď uhradiť alebo dôjde k odpusteniu dlhu. (321/221 alebo 321/648), Niekde na porade je odkaz, ako sa právnici pozerajú na kapitálové fondy...
    Jana S. U nás to bolo vkladmi spoločníkov na účet a do pokladne pri rozbiehaní firmy. Časť z toho som dávala na 413. S tým súhlasíte?
    KloferHladny Nie, nesúhlasím.
    Jana S. V čom je problém?
    KloferHladny Pozrite debatu na porade "možnosti investície a účet 413 ..."
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.