Zavrieť

Porady

cestovné náhrady - musia byť doložené doklady o nákupe PHM, či stačí cena zo štat.úradu?

prečítala som si zákon o cestovných náhradách a vychádza mi z toho, že pri vyúčtovaní cestovných náhrad - netreba dokladovať bločkami o nákupe PHM???
dakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak ide o zamestnanca tak blocky nie su nutne
    §7

    (5) Cenu pohonnej látky preukazuje zamestnanec dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou (ďalej len „doklad o kúpe“). Ak zamestnanec preukazuje cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak zamestnanec nepreukáže cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom Slovenskej republiky (ďalej len „štatistický úrad“).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Aj to iba v prípade, že na pracovnú cestu nepoužije vozidlo zamestnávateľa.
    avalik ano, spravna poznamka
    marjankaj Viem, že tebe je to jasné. Len som chcel upozorniť čitateľku, či si dobre prečítala zákon.
      zbaliť

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Pokiaľ ja viem, tak musia byť doložené doklady o nákupe PHM už aj pri autách , ktoré nie sú v majetku firmy, ale ich používaš na podnikanie a účtuješ náhradu za km
    Mirka.V no to som si aj ja myslela. ale som si prečítala ods 5, kde vravia o cene zistenej štat.úradom ..... a .... vyplýva mi z toho, že už nemusí byť fyzicky doklad o nákupe. dakujem

    cestovné náhrady - musia byť doložené doklady o nákupe PHM, či stačí cena zo štat.úradu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.