Zavrieť

Porady

dvojsmenná prevádzka-výmena smien

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu ako riešiť nasledové: zamestnanci majú určenú 2-smennú prevádzku v 1.smene od 6-14.30 hod, v 2.smene od 14-22 hod. čo v prípade ak si zamestnanec vymení smeny a odpracuje v doobednej smene? tým sa naruší pracovný fond a on miesto -príklad 170,5 hod fondu pre 2-smennú prevádzku odpracuje 173 hod. V dochádzke tým že odpracoval doobednú smenu mu nárok na nadčas nevzniká, lebo doobedná smena je dlhšia. Poradíte? Dúfam že som to opísala nekomplikovane. Počítate to ako nadčas, alebo to mám považovať len ako za odpracovanú smenu? Ďakujem
13 komentárov     zbaliť
Ivane01 zamestnanci v "doobednej" nemajú prestávku na jedlo a odpočinok ?
kira v tom je započítaná prestávka v dĺžke 0,5 hod.
Ivane01 prestávka sa nezapočítava do prac. času.
kira prosím ťa toto nerieš, ja sa pýtam, že ak si zamestnanec prehodí smeny, či je to nadčas, alebo len odpracovaná smena. Vďaka
kira nikto nemáte takúto skúsenosť s prehadzovaním smien? Alebo ako riešiete 2-smennú dochádzku vy? Budem vďačná za vaše názory.
kopretinka u nás je ranná aj poobedná smena v rovnakej dĺžke,nečachruje sa s prestávkou na obed,takže nie je žiadny problém
kira čo som zle napísala s obednou prestávkou? doobedná pracuje 8 hodín, poobedná 7,5 hodín. 8+7,5=15,5/ 2 dni je priemer 7,75, čo pre dvoj smennú prevádzku zánom daný čas. Ak zamestnanec odpracuje 2 týždne rannej smeny a 2 týždne poobednej, tak mi to vychádza. Pracovnú dobu máte od 6- do? a poobednú od ? - do? aby ti vyšlo 7,75 hod. pre 2-smennú prevádzku?
kopretinka 6-14 a 14-22,čistý prac.čas je 7,5hod.prečo je ranná smena dlhšia??
kira kopretinka, ale 7,5 hod je pre 3-smennú prevádzku. preto máme čistý čas na rannej 8 a poobednej 7,5 hod. tak ja už neviem
kopretinka a ten druhý,čo si vymieňa,tomu nebude chýbať pol hodina?
kira práve že bude
kopretinka no tak nech rannú smenu odrobí 6-14 a poobednú 13,30-22
kira prepáčte, musím odbehnúť, ale uržite sa vrátim k téme za hoďku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu ako riešiť nasledové: zamestnanci majú určenú 2-smennú prevádzku v 1.smene od 6-14.30 hod, v 2.smene od 14-22 hod. čo v prípade ak si zamestnanec vymení smeny a odpracuje v doobednej smene? tým sa naruší pracovný fond a on miesto -príklad 170,5 hod fondu pre 2-smennú prevádzku odpracuje 173 hod. V dochádzke tým že odpracoval doobednú smenu mu nárok na nadčas nevzniká, lebo doobedná smena je dlhšia. Poradíte? Dúfam že som to opísala nekomplikovane. Počítate to ako nadčas, alebo to mám považovať len ako za odpracovanú smenu? Ďakujem

    no tak nech rannú smenu odrobí 6-14 a poobednú 13,30-22
    Naposledy upravil kopretinka : 11.01.14 at 10:38
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kira takto by to bolo 7,5 čistého času na rannej a 8 na poobednej, ale to je to isté. U nás konateľka nesúhlasí s tým aby sa robilo 7,5 na oboch smenách. V našom prípade to vidím len zdôvodniť, že prehadzovanie smien obnáša aj takéto prípady. Ten čo mal mať rannú hodiny chýbajú a ten čo si vymenil za poobednú má žiaľ viac. Budúci mesiac si to môže prehodiť. Inak to nevidím.
    kopretinka ako to môže byť to isté?
    tak im neumožńujte vymieňanie smien.
    kira píšeš,že nech odrobí 6-14/t.j 7,5 a poobedná 13,30-22/t.j 8 hod. Teraz to máme opačne ráno 8 a poobede 7,5. To som myslela.
    kopretinka no veď ano,tomu jednému nebude chýbať a tomu druhému nebude prevyšovať....
    kira vieš dalo by sa to pri pár zamestnancoch, ale ak ich je 50? A stane sa, že majú mať poobednú a ja neviem z akých dôvodov prídu na rannú. Potom má 3 týždne rannej a jeden týždeň poobednej/ t.j. (15*8)+ (5*7,5)=157,5 hod, ale fond je 155 hodín. Ale je pravda,že tomu druhému zas chýba.
    kira Kopretinka, ďakujem za diskusiu, myslela som že sa zapojí viac mzdárov ako to majú poriešené, uzavriem to tak ako som písala, stalo sa mi, že za mesiac odpracoval len 3 dni poobednej a teraz ako? Tu je každá rada dobrá - pracovať ako majú smeny! :-) Vďaka
    kopretinka prečo chodia do práce ako sa im chce? načo máte potom rozpis smien?
      zbaliť

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Iný je predpis fondu pracovného času pre pracovníkov,ktorí pracuju LEN v rannej smene a iný predpis fondu prac.času je pre pracovníkov čo pracujú na smeny alebo v nepretržitej prevádzke.

    dvojsmenná prevádzka-výmena smien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.