Zavrieť

Porady

Kto mi poradí?

Čaute poraďaci!

Minulý rok sme kúpili os. automobil v hodnote 400 000 Sk. Účtovali sme účtovné odpisy 100 000 SK. Rozhodli sme sa že prerušíme odpisovanie, teda daňové odpisy boli 0 Sk-čo sme pripočítali len v daňovom priznaní 2005. V januári tohto roku sme automobil predali a zaúčtovali účtovnú zostatkovú cenu 541/082 = 300 000 Sk. Ako doučtovať ten rozdiel medzi daňovou a účtovnou zostatkovou cenou? Musím predsa nejak dostať do nákladov aj tých 100 000.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Čaute poraďaci!

    Minulý rok sme kúpili os. automobil v hodnote 400 000 Sk. Účtovali sme účtovné odpisy 100 000 SK. Rozhodli sme sa že prerušíme odpisovanie, teda daňové odpisy boli 0 Sk-čo sme pripočítali len v daňovom priznaní 2005. V januári tohto roku sme automobil predali a zaúčtovali účtovnú zostatkovú cenu 541/082 = 300 000 Sk. Ako doučtovať ten rozdiel medzi daňovou a účtovnou zostatkovou cenou? Musím predsa nejak dostať do nákladov aj tých 100 000.
    Dvakrát tá istá otázka! Už som odpovedala na prvú v inej téme.

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Ale ved nemozem zauctovat 541/082 400000, ked zostatok na 082 je len 300000, lebo uctovne odpisy sme zauctovali minuly rok 100000, ale danove odpisy sme prerusili, co sa uviedlo len v dan. prizn.Co teraz.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Ale ved nemozem zauctovat 541/082 400000, ked zostatok na 082 je len 300000, lebo uctovne odpisy sme zauctovali minuly rok 100000, ale danove odpisy sme prerusili, co sa uviedlo len v dan. prizn.Co teraz.
    Preúčtuješ 551 na 541 100000.- a máš to.
    Naposledy upravil Tweety : 24.03.06 at 14:43

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    To sa mi, Majka, nezdá. Veď 551 mal zaúčtovanú v minulom roku, tak ako ju chceš preúčtovať na 541?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alušik
    To sa mi, Majka, nezdá. Veď 551 mal zaúčtovanú v minulom roku, tak ako ju chceš preúčtovať na 541?
    Urobí opravu účtovania 541/551 100000.- HV tým neovplyvní.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Majka a prečo to má tak preúčtovať? Veď účtovné odpisy podľa mňa boli zaúčtované správne!!!Mne sa naozaj zdá to preúčtovanie čudné. Myslela som, že sa to vyrieši niekde v daňovom priznaní na niektorom riadku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alušik
    Majka a prečo to má tak preúčtovať? Veď účtovné odpisy podľa mňa boli zaúčtované správne!!!Mne sa naozaj zdá to preúčtovanie čudné. Myslela som, že sa to vyrieši niekde v daňovom priznaní na niektorom riadku.
    Je to vysporiadanie medzi ZC daňovou a ZC účtovnou.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    2x otázka, ... tiež som odpovedala. Majka, nebud tvrdohlavá, neodpovedáš na podstatu otázky.
    Kirk, odpoved máš v mojom príspevku

    http://www.porada.sk/showthread.php?...ie+odpisovania

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Podľa mňa nie potrebné nič účtovať. Rozdiel medzi zaúčtovaným nákladom na účte 541 (účtovná zostatková cena) a daňovou zostatkovou cenou sa vysporiada v daňovom priznaní.

    V danom príklade je účtovná zostatková cena 300 000,- a daňová zostatková cena 400 000,-.
    V daňovom priznaní sa uplatní odpočítateľná položka 100 000,-.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.