Zavrieť

Porady

Akú spoľahlivú nabíjačku autobatérie poradíte na auto HONDA ACCORD 2.0 BENZIN LPG 1999?

Ahojte Poraďáci,
potrebovala by som poradiť. Nie som šofér a čo sa týka auta sa nevyznám v ničom. Potrebovala by som preto poradiť, aká je najspoľahlivejšia, alebo aspoň dobrej kvality nabíjačka autobatérie do auta HONDA ACCORD 2.0 BENZIN LPG 1999. Nabíjačku chcem kúpiť ako darček k narodeninám a chcem sa vyhnúť trapasu, aby sa mi nestalo, že kúpim niečo nevhodné. Cena môže byť cca okolo 120 € - 150 €.
Ďakujem za rady,
mariavia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Pozri napr. tu: http://www.najnakup.sk/nabijacky-auto-baterii
    Inak nabíjačka sa nekupuje podľa značky auta ale podľa kapacity batérie.
    vlado 33 Rozdiel je v cene, niektoré nabíjajú bez toho aby ju bolo potrebné vymontovať z auta. Niektoré nabíjajú aj iné batérie (gelové batérie, hudba budúcnosti). Niektoré dokážu obnoviť zasulfitovaný akumulátor.

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    Kedže NIE si šofér, možno ti nepovedali, že autá majú zabudované nabíjačky
    ale keby si silou mocou chcela, tak (olovené baterky) je o niečo lepšie nabíjať menším prúdom - povedzme 1/20 = nabíjačka má mať stupne , kde je "obmedzený" prúd
    Príklad : baterka 50 Ah
    nabíjací prúd 1/20 je 2,5 A
    nabíjačka by mala mať voliteľný prúdový rozsah cca 2-5 A (1-7 A )
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Excise Duty A prečo?
    LukyKs dnes sa baterka nedá posúdit "odpichovacím ampérmetrom"
    lujza.j Mne to je jedno...tento darcek mi nedava logiku...ak by som volila moto darcek urcite nieco ine a nie co pouzijem ked budem mat slabu autobateriu...ak ma svoj vek kupim novu....
    mariavia Aj na to som si pomyslela, kupiť novú batériu
    vlado 33 Koľko ročná batéria? Si neuviedla. Ja chodím väčšinou po meste a v zime nabíjam skoro každý mesiac a pol (preventívne). Najprv treba hľadať príčinu a tak meniť za novú.
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Ja mám túto: http://www.obchod.martinexsk.sk/143/...16--helvi.html , sú aj lepšie v tejto cene ale nebudem komentovať. Základom správnej kontroly nabitia batérie je meranie hustoty elektrolytu: http://www.autoomega.sk/?ukaz=vsetko...&hlzaradenie=1 . Dostaneš na pumpách a neviem kde ešte. Základom je aby všetky články batérie po nabití vykazovali zhruba rovnakú hodnotu. Pokiaľ jeden článok bude vykazovať nižšiu o viac ako 20%, môžeš takúto batériu vyhodiť. Častým štartovaním a jazda na krátke vzdialenosti ničia batériu a znižujú jej kapacitu, je potrebné ju nabíjať hlavne v zimných mesiacoch.
    Naposledy upravil vlado 33 : 13.01.14 at 14:03
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Excise Duty Súčasné autobatérie sú bezúdržbové a vhľadom na ich konštrukciu žiadne meranie jednotlivých článkov neprichádza do úvahy. Batériu je však potrebné dobíjať tak, ako píšeš v poslednej vete. Avšak na to netreba nejakú superluxusnú nabíjačku za vyše 100 €, v pohode postačí aj za nejakých 30 €. A rozhodne nekupovať na pumpách, tam je zbytočne draho, na internete je bohatá ponuka.
    vlado 33 Bezúdržbové batérie majú pod nálepkou skrutky ako pri klasických batériách, len si to niekto nevšimol ( málo značiek nemajú).
    mariavia Ďakujem všetkým za rady a odpovede, pomôže mi to zorientovať sa, možno že kúpim aj novú batériu tú samo-udržiavaciu a nejakú nabíjačku na zimné obdobie, ďakujem veľmi. Môj muž má rád praktické darčeky - to na vysvetlenie, prečo taký darček k 70 rokom :-)
    mariavia Neviem ako stará je batéria, ale myslím si že dosť, možno ako auto, skoro 13 rokov, nechcem sa pýtať, aby som sa nevyzradila s darčekom... U nás v meste je predajňa HONDA - budúci týždeň sa tam pôjdem pozrieť. Ale čo si pamätám,
    viem, že si už viac krát požičiaval nabíjačku a mal dosť problém ju zohnať. Ešte raz ďakujem.
    vlado 33 Trinásť ročná batéria? Skoro nemožné, priemerná životnosť 5 až 7 rokov.
      zbaliť

    Akú spoľahlivú nabíjačku autobatérie poradíte na auto HONDA ACCORD 2.0 BENZIN LPG 1999?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.