Zavrieť

Porady

Kedy má neplatiteľ povinnosť registrovať sa ako platiteľ DPH?

Mám jednu faktúru za zahraničné služby za rok 2013.Bolo to faktúrované živnostníkovi,ktorý má holandskú živnosť,fakturačná adresa je holandská, trvalý pobyt má na Slovensku. Urobila som chybu,keď som nepodala žiadosť o registráciu na platcu DPH? Čo mi z toho teraz vyplýva? Ďalej mám faktúry na služby,ktoré boli dodané do Holandska,no tentokrát to boli fyzické osoby z holandským trvalým pobytom,nie podnikatelia. A taktiež faktúry vystavené živnostníkovi s trvalým pobytom na Slovensku aj so slovenskou živnosťou,no práce sa vykonávali v Holandsku.Prosím o radu. V tomto som naozaj začiatočník a vôbec som si to nezistila vtedy,keď som vystavovala faktúry. Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
nika.sum o ake sluzby ide?
Mariana001 Jedná sa o služby v stavebníctve.Rekonštrukcie,obklady,dlažby.
Mariana001 A ešte k tomu,živnostník s holandskou živnosťou je platcom DPH a živnostník so slovenskou živnosťou nie je platcom DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    § 16
    Na začiatok

    (1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    (uz som dvakrat odpovedala a zmizlo mi to :-( )

    Podla tohoto nemate povinnost sa na SK registrovat podla §7a, ale....

    nakolko je miestom dodania Holandsko a vy ste poskytovali sluzby nepodnikatelovi, cize nezdanitelnej osobe, tak by ste mali byt registrovany v Holandsku, pri zdanitelnej osobe sa robi prenos danovej povinnosti, ale pri nepodnikatelovi sa to neda, zalezi od ich zakona....
    Naposledy upravil nika.sum : 14.01.14 at 13:20

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Dobrý deň,
    Prosím o názor... Živostník neplatiteľ DPH prijal službu od firmy so sídlom na Cypre - tiez neplatiteľa DPH. Jedná sa o školenie, ktoré sa konalo na Slovensku.
    Aké povinnosti vyplývajú firmám z tejto prijatej/poskytnutej služby čo sa týka zákona o DPH?
    Ďakujem....

    Kedy má neplatiteľ povinnosť registrovať sa ako platiteľ DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.