Zavrieť

Porady

Prenájom bytu súrodencami

Z bratom sme zdedili 3,5 izbový byt,každý po polovici. Chceme prenajať 2 izby študentom. Ani jeden tam nemáme trvalý pobyt. Brat je zamestnaný a býva v meste, kde je aj tento byt. Ja som nezamestnaná a bývam v inom okrese. Energie-zmluvy sú na brata, internet a fond správy na mňa. Ale všetko platíme na polovicu. Ako správne postupovať pri uzatváraní nájomných zmlúv, či sa musíme niekde registrovať a kto, chceme to prenajať ako FO. Môžeme si každý uplatniť 500€ nezdaniteľných, táto druhá časť patrí skôr do rubriky účtovníctva a dane.V tretej izbe bude bývať aj moja dcéra 3 dni počas semestra.
Naposledy upravil iliada : 14.01.14 at 17:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Spravíte zmluvu s nájomcaminíkmi (obidvaja majitelia tam budete uvedení), obidvaja sa zaregistrujete na DU, keďže máte podiel rovnaký - tak aj príjem aj výdavky si delíte fifti-fifti. každý si môže vo svojom DP uplatniť oslobodený príjem. len pozor - je to 500 eur v súčte aj z §8a! (ak náhodou taký príjem máte??)
    Naposledy upravil Katy a R : 15.01.14 at 17:34

    Prenájom bytu súrodencami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.