Zavrieť

Porady

Zlá dohoda

Dobrý deň chcela by som sa opýtať pracovala som v jednej firme na dohodu a viem že na dohodu sú stanovené kolko môžem odrobiť hodín za mesiac , lenže ja som odrobila viacej hodín a mala aj väčší plat a teraz sa bojím či ma vyhodiať z úradu a či náhodou nebudem platiť nejakú pokutu? A druhá vec ked so mnou dohodu uzatvárali tak ma na nič neupozornili čo sa týka hodín na odpracovanie ako by som to mala riešiť aby som na tom nepohorela ja ?
20 komentárov     zbaliť
veronikasad Akú dohodu si mala uzatvorenú a aký príjem si dosiahla ?
Terézia MiMi Ťapková no podstatne to bolo len na mesiac v predaji pyrotechniky a v prepočte som odrobila 270 hodín za mesiac a dostala som 556 eur .... lenže teraz sa bojím že ma vyhodia z úradu a ešte budem platiť aj pokutu .... a nebola som na to upozornená a dohodu mám urobenú podla zákoníka takže či sa to dá nejako napadnúť aj súdne alebo ako?
veronikasad Ano, vyradia ťa spätne z evidencie UP a budeš sa musieť na toto obdobie prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel. Ak si vedela, že odpracuješ viac, aj príjem bude vyšší, prečo si to pred nástupom na dohodu (legálne) neurobila sama ? Pokutu platiť nebudeš, len zdr.poistenie za dni, kedy si nepracovala ako dohodárka.
Terézia MiMi Ťapková http://www.spirit-company.sk/zabavna-pyrotechnika/popis

toto je tá hlúpa spoločnosť čo ma vlastne osrala
veronikasad Prečo o---la, veď si vedela čo podpisuješ a že tam celý mesiac nebudeš robiť za 148€ ?
Mila123 bez pokuty to bude....
veľa hodín si odpracovala
a UPSVaR ťa za mesiac (december?) vyradia z evidencie, znovu sa nahlás do evidencie nezamestnaných, čím skôr to urobíš, tým menej máš nedoplatkov na ZP......
Terézia MiMi Ťapková ja som nevedela ani hodiny odpracované aké budem mať a plat mi povedali že bude aj spolu z bonusmy 420 eur .... preto sa pýtam či sa to dá nejako napadnúť ... keby to viem tak na tú dohodu ani nepristúpim o to ide a teraz chcem len poradiť ako mám postupovať .... ako to že budme platiť zdravotu kedy? teraz až ked ma vyhodia?
Mila123 neboj, to zvládneš, uvedom si , že neznalosť zákona neospravedlňuje.....
a za 12/2013 doplatíš ZP iba za dni, ktoré si neodpravovala....
a za 01/2014 iba napr. do dnes, zajtra sa znovu nahlás do evidencie UP, pretože ťa vyradia k 01 12 2013
veronikasad Myslím, že to nebude len za december, ak rozhodnutie o vyradení pošlú koncom januára
Terézia MiMi Ťapková Veronika : ale ved ja som podpisovala dohodu normálnu takú aká má byť mala som mať normálne 148 eur a mala som mať potom nezadnené príplau akože bonusové takže preto ma to všetko nasralo ...

Milan : problém je v tom že mne ešte ani výplatná páska ani dohoda uzatvorená neprišla takže mám teraz zviazané ruky úplne ... neviem čo mám robiť a ako to napadnúť
Mila123 ja byť na jej mieste, sa dám zaevidovať do evidencie nezamestnaných zajtra, bez toho aby som mala v rukách rozhodnutie o vyradení......
Terézia MiMi Ťapková lenže evidovať ťa po vyhodení z úradu môžu až o pol roka to je ten háčik na to je zákoník .... a to je to najhoršie ... a ja nemám ešte ani poslané papiere na úrad takže vôbec neviem čo s tým mám robiť .... neviem či mám nájsť nejakého právnika ak by to vlasne bolo niečo zlé a dalo by sa to zákonom napadnúť
Terézia MiMi Ťapková a ešte jedna vec ak teraz pristúpim na pracovnú pozíciu pomohlo by mi to?
veronikasad V tomto prípade to neplatí, ak si nahlásila zmluvu a včas doručíš aj potvrdenie o príjme. Vôbec si nenahlásila zmluvu, alebo si ešte neodovzdala potvrdenie o príjme ?
Mila123 SOM ŽENA !!!!!! žiaden Milan, asi si zmením nick......
Terézia MiMi Ťapková ja som vlastne na úrade ešte nedoniesla potvrdenie o príjme lebo ho ešte nemám čo s tým vlastne?
veronikasad Dohodu si odniesla načas - do 7 kal. dní od začiatku výkonu práce ?
Terézia MiMi Ťapková nie ani tú lebo nám ju vraj pošle až z výlatnou páskou
veronikasad To je horšie ako zle. UP je softwérovo prepojený so SP, ak ťa zamestnávatel riadne prihlásil (nerobila si načierno), už si porušila podmienky uchádzača o zamestnanie a z evidencie ťa vyradia bez ohľadu na výšku príjmu. V tom prípade ťa naozaj znovu zaradia do evidencie až o 6 mesiacov.
Terézia MiMi Ťapková no a kd si teráz vlasne nájdem zamestnanie tak sa nemusím ničoho báť a može mi to byť jedno ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Mimi - neviem prečo robíš z toho problém - keď si sa prihlasovala na UPSVaR - tak si bola oboznámená so svojimi povinnosťami (nahlasovať ak sa zamestnáš, hranicu príjmu...) .. podľa toho, čo píšeš, porušila si ich.
    Môžeš sa aj sama odhlásiť z evidencie - veď byť v evidencii na UPSVaR je len možnosť, nie povinnosť - a o tri mesiace sa môžeš prihlásiť znova. Ak ťa vyradia oni - pre porušenie povinností, tak o 6 mes.
    A tiež čo sa týka ZP - veď za december ti možno ani nevýjde platiť - alebo len málo.
    A ešte si si aj lepšie zarobila! - tak môžeš byť rada (a nie nadávať na zamestnávateľa!) .
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Terézia MiMi Ťapková no ved hej len teraz sa mi naskytla taká práca čo sa bojím že by mi to mohlo narobiť problémy som mladá rok bez školy tak sa v tom ešte neviem pohybovať preto sa radšej pýtam skúsenejších ale ak by mi to nemalo narobiť problémy pri novom zamestnaní tak mi to bude jedno len som s toho jakási ohlúpená lebo ja poznám svoje povinnosti na úrade len sa bojím až nejakú pokutu neplatím a druhá vec je že firma mi ešte vlastne neposlala ani dohodu ktorú uzatvorila ani výplatnú pásku takže som na úrad nemala čo doniesť
    veronikasad Neboj sa pokuty, ak ťa vyradia, v zdr.poisťovni doplatíš len za dni kedy si nepracovala na dohodu a týchto pár dní za január. Čím skôr prines zmluvu a vznikom nového prac.pomeru ťa vyradia z evidencie. Prekročenie príjmu a nedoručenie dohody budú riešiť podstatne neskôr.
    Terézia MiMi Ťapková och dúfam že ma to nijako neuškodí som na tu firmu nahnevaná lebo ja som inak zodpovedný človek a všetko si vždy plním ako je treba tak ma toto vykolajilo .... jáj
    Katy a R ber novú prácu čím skôr ! nepotrebuješ úrad
    Terézia MiMi Ťapková no ved hej som rada že sa to dá vyriešiť
      zbaliť

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Už ste mali výplatu? Skús sa firmy spýtať, či Ti to nemôžu rozdeliť na viac mesiacov? Ale asi už bude neskoro....ale pre istotu sa spýtaj.
    Terézia MiMi Ťapková no výplatu sme dostali a vraj sa to nedá rozpočítať na viac mesiacou .... ale po pravde viem že ma vlastne osrali a neviem ako to riešiť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    v tomto prípade, že ťa z evidencie vyradia, pretože si prekročila príjem 6 mesačné vyradenie neplatí......
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Terézia MiMi Ťapková ahá takže sa tam potom môžem nahlásiť znova hej ? no a ked som tam ešte nič nedoniesla o tom že som tam paracovala to čo sa môže stať ?
    Mila123 neodniesli ste ani dohodu, že budete pracovať? tak to mám chápať? ak áno, v tomto prípade je na 6 - mesačné vyradenie z UP
    veronikasad Neplatí, vôbec neodovzdala dohodu.
    Terézia MiMi Ťapková no ved toto ... a to sa vlasne pýtam či sa nedá toho zamesnávatela napadnúť z omeškávaním a že mi uškodil on
    veronikasad Pochybila si aj ty, nemala si nastúpiť na pracovisko bez podpísanej dohody. Prever si v sociálnej poisťovni, na aké obdobie a či vôbec si ako dohodárka bola prihlásená
    Terézia MiMi Ťapková no ved to si chcem overiť takže na sociálke sa to dá zistiť hej ? ... no lebo som s toho bezradná .... a ešte mi povedzte prosím vás či mi nebude toto robiť problém nastúpiť teraz normálne na zmluvu do práce?
    veronikasad Na sociálke ti to povedia. Nástupom na prac.zmluvu problém vyriešiš, doplatíš len za obdobie od vzniku predch.dohody do dátumu vyradenia z evidencie (na tvoju žiadosť). Ak predložíš prac.zmluvu a v skúšobnej dobe prac.pomer ukončíš, znovu ťa zaradia do evidencie, aj keď ešte neuplynuli tri mesiace.
    Terézia MiMi Ťapková dakujem totoo som potrebovala vedieť nič viac ... uf odlahlo mi som bola s toho vykolajená lebo už som sa pýtala kde kolvek nevedela som ako s tým pohnúť a čo s tým urobiť
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.