Zavrieť

Porady

elektronická komunikácia - prihlásenie -viac subjektov

začínam robiť účtovníctvo pre 3 firmy a nemám ešte urobené elektr. doručovanie na DÚ.
Mám splnomocnenia od firiem, každá z nich má ale iného správcu dane. Jeden je v BA., dvaja v ZA ,Správne urobím ked:
Najskôr sa ja registrujem na DRSR.sk, príde mi potvrdenie e- mailom, vytlačím si dohodu 2x , kde ako subjekt napíšem seba , toto spolu so všetkými splnomocneniami donesiem na jeden z DÚ , kde podpíšem dohodu a dám im k nim tie splnomocnenia. a oni ma potom autorizujú , pošlú mi ID a ja budem môcť posielať dokumenty elektr. pre 3 firmy .Alebo ako mám postupovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    overenie notárom nie je potrebné, podpisy overuje pracovníčka registratúry na DÚ, nepodpisovať nič dopredu !

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Postupujte podľa návodu:
    Elektronická podateľňa daňovej sekcie

    Finančná správa SR umožňuje daňovým subjektom v zmysle právneho poriadku SR realizovať podanie elektronickými prostriedkami na adresu elektronickej podateľne správcu dane. Elektronická podateľňa správcu dane je spoločná pre všetky daňové orgány a je prístupná všetkým autorizovaným používateľom elektronických služieb daňovej správy [eSlužieb] na adrese: https://ekr.financnasprava.sk/DRSREkrWeb/DRSREkr.asmx

    A tu je výsledok: !!!!
    Zachytiť-1.jpg  

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Najprv sa zaregistruješ ty - ako účtovníčka, dostaneš ID - registračný formulár. Ku všetkým firmám vytlačíš dohodu, pricapíš tvoj reg.formulár (tvoje ID) a splnomocnenie a zanesieš na DÚ, je jedno, na ktorý.
    snehovica overenie notárom stačí iba na splnomocnenie, alebo musí byť vypísané aj na dohode ?
    kn-alka žiadne overenie nikde netreba, už ani na splnomocnenie netreba

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ty chceš s jednou dohodou zastupovať 3 subjekty??? Čítala si tú dohodu?

    Subjekty sú jednotlivé firmy - dohodu podpisuje štatutár

    Komplet info máš tu https://www.financnasprava.sk/sk/ele...pristupu-k-aes

    elektronická komunikácia - prihlásenie -viac subjektov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.