Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace?

Poradaci, zdravas.
Uz ste mi raz pomohli tak mi skuste aj teraz prosim.
Som SZČO, zaroven zamestnancom na trvaly pomer. Podnikam
v oblasti prekladov a chcem spolupracovat aj s jednym studentom,
no on nema zivnost. Nacierno mu pracu zadavat nechcem (ani by som si
jemu vyplatenu sumu nemohol odpisovat ako naklady potom), ake mam moznosti? Napadla ma dohoda o vykonani prace, ake povinnosti mi z toho potom vyplyvaju? Keby ste niekto mali nahodou aj vzor tej dohody, zaveste to prosim sem, bol by som velmi vdacny. Vdaja Vam za vsetky komentare a rady vopred. Cmuk
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Nagy Eva je offline (nepripojený) Nagy Eva

Nagy Eva
Musis sa zaregistrovat na danovom urade, ako platitel dane zo mzdy. Treba nahlasit zamestnanca vopred na socialnu poistovnu, a musis platit urazove poistenie a dan. Tlacivo ja osobne nemam, ale urcite najdes tu na Porade. pekny den

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik mysimis
Tlačivo nájdeš na Porade - tlačivá - personalistika. Môžeš študenta zamestnať aj na dohodu o brigádnickej práci študenta.

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Zita4
logan
Poradaci, zdravas.
Uz ste mi raz pomohli tak mi skuste aj teraz prosim.
Som SZČO, zaroven zamestnancom na trvaly pomer. Podnikam
v oblasti prekladov a chcem spolupracovat aj s jednym studentom,
no on nema zivnost. Nacierno mu pracu zadavat nechcem (ani by som si
jemu vyplatenu sumu nemohol odpisovat ako naklady potom), ake mam moznosti? Napadla ma dohoda o vykonani prace, ake povinnosti mi z toho potom vyplyvaju? Keby ste niekto mali nahodou aj vzor tej dohody, zaveste to prosim sem, bol by som velmi vdacny. Vdaja Vam za vsetky komentare a rady vopred. Cmuk
Ak je to študent, najvýhodnejšie bude zamestnať ho na Dohodu o brigádnickej práci študenta. Môže pracovať až polvicu týždennej pracovnej doby, nemusíš tu dodržať 300 hodín do roka, ako pri dohode o vykonaní práce). Potrebuješ k tomu prihlásiť ho ešte pred začatím práce na Sociálnu poisťovňu Registračným listom FO, ktorý nájdeš na stránke www.socpoist.sk. Je to dôležité kvôli zákonu o nelegálnej práci!
Nezabudni k dohode priložiť potvrdenie študenta o návšteve školy. Bez toho je dohoda neplatná.
Stiahla som ti vzor dohody z porady z časti tlačivá. Tu je:
Naposledy upravil Zita4 : 25.03.06 at 10:25 Dôvod: doplnenie

logan je offline (nepripojený) logan

Zivnostnik a zaroven zamestnanec, ktory ma v daniach a uctovnictve riadny bordel:)) ...viac logan
Zita4
Ak je to študent, najvýhodnejšie bude zamestnať ho na Dohodu o brigádnickej práci študenta. Môže pracovať až polvicu týždennej pracovnej doby, nemusíš tu dodržať 300 hodín do roka, ako pri dohode o vykonaní práce). Potrebuješ k tomu prihlásiť ho ešte pred začatím práce na Sociálnu poisťovňu Registračným listom FO, ktorý nájdeš na stránke www.socpoist.sk. Je to dôležité kvôli zákonu o nelegálnej práci!
Nezabudni k dohode priložiť potvrdenie študenta o návšteve školy. Bez toho je dohoda neplatná.
Stiahla som ti vzor dohody z porady z časti tlačivá. Tu je:
Si strasne zlata, diky. Kazdopadne ako na to pozeram, nechce sa mi prejst milionmi tlacivami a administrativou, kaslem radsej na to a budem spolupracovat len so zivnostnikmi, kde iba dostanem fakturu a nemusim sa starat o nic.. este raz dakujem!

Dohoda o vykonani prace?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.