Zavrieť

Porady

Praskave a pukave zvuky chladniciek

Anketa: Ste spokojny s temou mojej diskusie.

Počet hlasujúcich
0. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Vyborne

    0 0%
  • Dobre

    0 0%
  • Uspokojivo

    0 0%
  • Neuspokojivo

    0 0%
Dobry den rad by som otvoril tuto temu pre vsetkych Electoluxakov, Aristonakov, Boschakov, Whirpoolakov a podobnych maniakov ktory niesu spokojny s hlucnostou svojich milacikov nakolko aj ja som bol prekvapeny z niektorych zvukov ktore vydava moja chladnicka po prechode zo znacky Calex na zn. Bosch 36AL41 s chladivom R600a. Konkretne ma zaujima priebeh procesu chladenia od kopresoru cez prechod kapilarnou trubicou po odparovanie chladiva co je doprevadzane nepravidelnymi praskajucimi zvukmi podobnymi ako zvuk postarsieho hardisku v pocitaci(prechod chladiva kapilarou) a sumivymi zvukmi pripominajucimi sum mora alebo mrholenia(odparovanie chladiva) pretoze z vlasnej skusenosti mozem povedat ze je to u kazdej chladnicky aj ronakeho typu a vyrobcu inej intenzity. Argumentujem: Sused ma ten isty typ avsak prechod chladiva kapilarou je omnoho menej intenzivny ako u mojej chladnicky.

Preto sa pytam coho je dosledkom vyssia intenzita jednotlivych zvukov dvoch typovo rovnakych chladniciek(slaby kompresny tlak,znecistene chladivo, zla izolacia, nedostatok chladiva a pod) a na moznost eliminacie popripade znizenie intenzity jednotlivych zvukov.

PS: Nie pre seba ale za ostatnych sa pytam pretoze nieje jednoduche hlavne pre tie starsie rocniky si na tieto zvuky zvyknut a odpoved servismanov v podobe vsetko je v poriadku je pre nich nepostacujucim argumentom. Vsetci mame pravo na urcity komfort hlavne ak investujeme do niecoho co nam ma sluzit a byt nasou neoddelitelnou sucastou v nasej domacnosti v horizonte niekolkych rokov a hlavne ak nas nikto dopredu neinformoval o tychto rusivych aspektoch modernizacie domacich spotrebicov(nieje moznost vyskusat vyrobok na predajni, v popise produktu napr. eshopov nic take spomenute nieje az na hlucnost v decibeloch.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Preto sa pytam coho je dosledkom vyssia intenzita jednotlivych zvukov dvoch typovo rovnakych chladniciek(slaby kompresny tlak,znecistene chladivo, zla izolacia, nedostatok chladiva a pod) a na moznost eliminacie popripade znizenie intenzity jednotlivych zvukov.

    Praskave a pukave zvuky chladniciek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.