Zavrieť

Porady

bonus na deti

Zdravím.
Chcel by som sa spýtať: Manželka je u nás poberateľom bonusu na deti.Lenže tento rok od januára do konca septembra bola PN(9 mesiacov),čiže bonus na deti nepoberala.Viem že je tam nejaká hranica zárobku okolo 2400eur,že musí človek zarobiť v hrubom aby si mohol uplatniť nárok na vrátenie bonusu v daňovom priznaní(počul som).Takže jej to asi nevíde,lebo jej zárobok brutto bol spolu asi 2200e a tak sa chcem spýtať či by som si ten nárok za dané mesiace nemohol nejak uplatniť ja v svojom daňovom(a ako to spraviť a čo k tomu treba),alebo ako to vlastne celé je.Proste neradi by sme o tie peniaze prišli.Vďaka.
Naposledy upravil Miroslav Kubiš : 20.01.14 at 15:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Tá suma, ktorá je potrebná na vyplatenie celoročného DB je - príjem 2.026,20
    a ako písala willma samozrejme ak si mal príjem vyšší, ako táto hranica môžeš si zvyšok douplatňovať ty. Na tie mesiace, ktoré budeš uplatňovať DB potrebuješ doložiť rodné listy a ak sú deti staršie ako 16 rokov treba zdokladovať aj potvrdenie o návšteve školy, resp. potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov.
    Ale zvážte či to nepokryje manželkin príjem, aby ste to nemuseli nanovo meniť.
    Miroslav Kubiš Teraz som práve rátal príjem manželky v hrubom a vyšiel mi 2204 eur,takže by to malo vyjsť aj jej v jej daňovom priznaní.Ráta sa to dúfam z hrubého?
    Anik ráta sa to z hrubého, ale pre istotu by som to overila na učtárni, aby sa chybička nevloudila.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    je to na Vašej dohode - kľudne si ho môžeš uplatniť ty.
    teda za tú dobu čo bola manželka PN by som si mohol ja uplatniť nárok na tento bonus?ako by to bolo - treba mi do práce doniesť rodné listy detí alebo ? ale manželka naďalej poberá bonus od októbra .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.