Zavrieť

Porady

Opatrovatelsky príspevok na dieťa

Mám šancu získať Opatrovatelsky príspevok ?Mám 2 deti so ztp majú celiakiu.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Otázka:Mám šancu získať Opatrovatelsky príspevok ?

VIeš čo, teraz neviem, ale doma sa pozriem do krištáľovej gule, možno mi niečo naznačí...

Potom doplnené: Mám 2 deti so ztp majú celiakiu.

Treba uviesť viac podrobností. Napr. :
- či pracuješ (ak áno, tak je malá šanca), Na základe akej zmluvy? Koľko hodín denne?
- ako sú staré deti?
- chodia do školy či škôlky? Chodia do špeciálnej škôlky či školy? Koľko hodín denne?
- staráš sa o ne nepretržite?

Najprv si pozri na nete podmienky na priznanie opatrovateľského príspevku a potom daj dodatočné otázky.
Naposledy upravil Chobot : 20.01.14 at 16:38
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mimi Jarka Mimi Jarka

Mimi Jarka je offline (nepripojený) Mimi Jarka

Ha,ha
0 0
Mimi Jarka Mimi Jarka

Mimi Jarka je offline (nepripojený) Mimi Jarka

Dík za odpoveď ha,ha..bolo na tu krištáľ.guľu.
0 0
Mimi Jarka Mimi Jarka

Mimi Jarka je offline (nepripojený) Mimi Jarka

Syn chodí do školy je integrovaný,je ešte aj vysokofunkcny autista,celiatik.dcéra,celiaticka,predskolacka,bu de mať odklad,je nezrela do školy.som napredlzenej maters.dovolenke zo zdr.dôvodov.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Z popisu to nie je jednoznačné. (v podstate nikdy dopredu nevieš, či máš nárok - podlieha to schvaľovaniu a môžu ho priznať ale nemusia). Hlavnou podmienkou na to, aby ti bol priznanný opatrovateľskýu príspevok (OP) je, že osoba, o ktorú sa staráš je odkázaná na trvalú opateru najmenej 8 hodin. To sa dokladá komplexným zdravotným posudkom. U dcéry samotná celiakia neviem, či bude postačovať na to, aby bola uznaná za osobu vyžadujúcu sústavnú starostlivosť. U syna by to mohlo prejsť - záleži od stupňa autizmu. Uvádzaš ale, že je integrovaný, takže nebude úplne nesamostatný. Ale nechcem posudzovať, to musia doložiť lekári v tom komplexnom posudku.

Ďalej, že osoba, ktorá opatrovanie poskytuje, nesmie byť zamestnaná. Síce v zákone sa uvádza, že môže byť zamestnaná a nesmie mať príjem viac, ako 2 násobok živ. minima, ale v praxi, ak je niekto zamestnaný, tak mu len veľmi ťažko priznajú OP (vychádzam zo skúsenosti známych a ľudí z rôznych diskusných fór). Zvyčajne to zdôvodnia, že zamestnanie je v rozpore s účelom a rozsahom poskytovania opatrovateľstva (ľudsky povedané, že keď pracuješ nemôžeš predsa sústavne opatrovať osobu so ZTP).

Viac si o OP prečítaj tu:

http://www.employment.gov.sk/sk/rodi...p-opatrovanie/

alebo aj tu:

http://ekonomika.sme.sk/c/6708044/ak...ribuzneho.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať