Zavrieť

Porady

Malá fotovoltaická elektráreň

Zdravim vsetkych. Moja otazka sa tyka pouzivania malej fotovoltaickej elektrarne s vykonom cca 5kW. Viem ze od 1.1.2014 plati novy zakon ktory zjednodusuje hlavne admistrativu okolo tohto, niekde som vsak zachytil informaciu ze v pripade prebytku vyobenej energie je tato dodavana do verejnej siete zadarmo, ale tato sa nasledne odpocita od mojej spotreby elektriny z tejto verejnej siete. Neviem ci som to spravne pochopil, resp. kde si tuto informaciu mozem overit. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Skusim to napisat zjednodusene na dva priklady:
    1) ak vyrobis 500 kWh a spotrebujes 700 kWh, zaplatis pri vyuctovani len 200 kWh - teda ten rozdiel
    2) Ak vyrobis 1000 kWh a spotrebujes len 700 kWh, tak rozvodne zavody Ti to nezaplatia - proste to ty zdarma dodas do siete.

    Vyhodou je to, ze z hladiska zakonov nie si podnikatel, nemusis mat uctovnictvo.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    http://www.srsolar.sk/
    http://www.e-filip.sk/default.aspx?c...eID=1#messages
    Táto diskusia je staršia a v tomto odvetví sa menia zákony každú chvíľu,takže len orientačne...
    Naposledy upravil Peggynka : 24.01.14 at 06:41
    áno presne ako napísal tienik .ak mate na streche nainštalovanych 5 KW a mate velké prebytky kludne sa ozvyte vieme vám to trošku zregulovat....možete si uschovat viac energie doma..

    Malá fotovoltaická elektráreň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.