Zavrieť

Porady

vypadáva mi net a píše že "predvolená brána nie je dostupná"

Zdravím, každú chvíľu mi vypadne net (zobrazí sa v dolnom pravom rohu PC žltý výkričník - žiadny prístup na internet alebo tak nejak a keď dam riešiť problémy tak mi napíše "predvolená brána nie je dostupná" a problém bol vyriešeny.. ale onedlho je to znova bez netu... Neviete mi poradiť čo mám s tým robiť ?

Doplnené:
pripojenie mam cez DSL (orange)
pripajam sa cez router: TP-LINK TD-W8951NB
ano, router je môj a viem ho konfigurovať
problem bol vyriešený - v rámci Diagnostiky siete systému windows "riešenie problemov" - to priamo windows 7 "vyrieši" ale po nejakom čase sa problem vyskytne znovu
Naposledy upravil pioter007 : 22.01.14 at 15:04 Dôvod: doplnenie údajov
taiko nepises, ake mas pripojenie.
1. pripajas sa cez router/modem?
2. Je ten router Tvoj a vies ho konfigurovat?
3. pises, ze problem bol vyrieseny. Kym? Ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Najskôr sa pozri na nastavenia svojej sieťovej karty. Nastav získavanie IP adresy aj adresy DNS na automaticky. Zároveň v routeri si nastav DHCP na enable (povoľ). Potom by vypadávať nemalo - PC "zožerie všetko, čo mu router ponúkne - teda IP i DNS.
    pioter007 ďakujem za radu, ešte som skúsil vytiahúť adaptér routera zo zástrčky - asi na minútu - potom som zapojil a od vtedy to nerobí - čo som rád... neviem teda či som to tým opravil alebo sa to opravilo nejak "samo" ale dnes mi to celý deň neurobilo a včera tiež celý večer bežal net v pohode. Ale dík, ak by sa to znovu vyskytlo, budem vedieť čo urobiť
    misoft Takže si vykonal reštart routera - museli sa mu integrované obvody poblázniť - po reštarte sa dali asi na správnu cestu. Takže tá moja rada (hore) - ak to tak nastavíš, bude potom zrada väčšinou v routeri (potom bude stačiť reštart).
    Ja mám rovna´ký problém až an to že som pripojeny cez eternet a tam nič resetovat emozem...
    misoft ...teda máš priame pripojenie k poskytovateľovi? Žiadny router?
    Platí to, čo hore! Nastaviť na automatiku a PC (sieťovka) zožerie to, čo dostane. Prípadne si nastaviť DNS server pevne na 8.8.8.8 (Google server) - pretože sa môže stať, že DNS server poskytovateľa nedokáže správne prekladať URL adresy na IP adresy.

    zubarik je offline (nepripojený) zubarik

    zubarik
    Zdravim mam taky isty problem ako tu je spomenuty..vypadava mi internet . mam eternet, nastavene mam IP aj DNS na Automaticky, najnovsi ovladac (mam W10) este nejaka rada ako to vyriesit?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Vieš čítať? Vyššie som napísal, čo treba urobiť.
    zubarik Ano viem čítať. Urobil som tak ako si písal ale nepomohlo to.
    misoft Nastavíš to na SVOJEJ sieťovej karte! Na tú máš predsa prístup. A u DNS server zrušíš automatiku. Adresu IP nechaj na automatike.
    http://res1.windows.microsoft.com/re...aaf952ba_0.jpg
    Vlastnosti
    http://blog.sme.sk/blog/8457/153874/dhcp.jpg
    zubarik este raz. mam to tak nastavene a aj tak to vypina
    misoft Si "za routerom"? Ak áno - router máš od poskytovateľa? Tak potom musíš s nim riešiť, ak sa do routera nedostaneš. Je možné (teda ak si za routerom), že práve router (nastavený poskytovateľom) má potom zlé nastavené DNS, prípadne DHCP.
    Skús kontrolu:
    Start - v príkadovom riadku napíš cmd - vyberieš cmd - zadáš príkaz ping 8.8.8.8 - malo by vyhodiť 4 údaje o odoslaní paketov.
    Môžeš tiež zistiť, aké máš hodnoty na pripojenie
    Opäť v tej konzole napíš ipconfig /all a vyhodí ti všetky údaje - dozvieš sa IPv4 adresu, DHCP, DNS - to by mali byť tie údaje pre pripojenie
      zbaliť

    vypadáva mi net a píše že "predvolená brána nie je dostupná"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.