Zavrieť

Porady

Príspevok z úradu práce na na mzdu, nie na odvody.

Prosím Vás o radu. Firma uzatvorila dohodu s ÚPSVR o poskytnutí príspevku na vytvorenie prac. miesta. Mesačná výška príspevku je 90% celkovej ceny prace zamestnanca. Je tam však max. 456,54 €. Z úradu nám platia dva mesiace pozadu, napr. príspevok na mzdu za október nám prišiel v decembri. Chcem sa opýtať, či mám hneď ako zaúčtujem mzdy za daný mesiac, cez ID v rámci daného mesiaca zaúčtovať aj príspevok do výnosov, bez toho že nám na účet príde neskôr. Sumu príspevku vlastne hneď viem, keďže je to 90% CCP. Alebo zaúčtujem cez ID do výnosov, až keď mi príde úhrada na účet?
Ide o to, že v roku 2013 budem mať zaúčtované mzdy v nákladoch za 12 mesiacov a vo výnosoch príspevok len napr. za 10 mesiacov.
Prosím ak niekto účtuje príspevok z ÚP, poraďte, ako účtujete.
Ďakujem.
veronikasad Nejaký divný názov témy, veď UP prepláca 90 % ceny práce, t.j. čistú mzdu zamestnanca + odvody zamestnávatelka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    dotáciu za mesiac oktober zaúčtuj do výnosov v oktobri, bez ohľadu na dátum prijatia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vodanis ďakujem pekne
    magdalenaa Prosím, máte niekto takýto prípad v JÚ? Ja účtujem mzdy do výdavkov a dotáciu dávam do POZD, až keď príde na účet z UP. Je to správne. Máte k tomuto účtovaniu nejaký vzor ID? Ďakujem
    zuzana.š. to je rubrika PU, ale v JU - účtuješ dňom prijatia dotáciu.
      zbaliť

    Jana103 je offline (nepripojený) Jana103

    účtovníčka a mzdárka a niekedy mám pocit, že aj dievča pre všetko :) ...viac Jana103
    ja to účtujem do výnosov vtedy keď mi daná platba príde...ale posledné 2 mesiace som účtovala do výnosov 385/648, lebo výnos súvisí s rokom 2013 a je isté, že tie peniaze prídu....a v roku 2014 zúčtujem ked príde platba 381/385

    Príspevok z úradu práce na na mzdu, nie na odvody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.