Zavrieť

Porady

PN SZČO a DNP

prosím Vás mám nárok na Pn z DNP, keď som sa bola 18. 12. 2013 pripoistiť a na radu pracovníčky som si pripoistila nem. a dôchodkové poistenie = 22,4% a 20. 12. 2013 som bola vypísaná PN. Hneď toho 20-tého dom si zaplatila DNP za dva dni. Dostala som rozhodnutie že nemám nárok na PN z DNP až po 270 dňoch. Poslala som odvolanie na základe § 31 odst. 2 zákona 461/2003 ak vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky v kalendárnom mesiaci, v ktorom povinne nemocensky poistenej samostatne zárobkovo činnej osobe a dobrovoľne nemocensky poistenej osobe prvýkrát vzniklo nemocenské poistenie, vznikne nárok na nemocenskú dávku, ak za tento mesiac zaplatili poistné na nemocenské poistenie najneskôr v posledný deň splatnosti poistného na nemocenské poistenie.

Je to správne ak mi neuznali PN z DNP tak si musím DNP platiť aj počas PN. Dostala som výzvu zo soc. poisťovne
Naposledy upravil evitaso : 27.01.14 at 10:58
veronikasad Máš splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch ? Odkedy trvá tvoje súčasné zamestnanie ? (do 270 dní sa započítava aj predch. ukončený prac.pomer)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.