Zavrieť

Porady

ktore OUD je spravne

potrebujem poradit, ktore OUD je spravne pre platenie dani. Jedno bolo posielane DU este v roku 2011 kvoli vyhlaske 378/2011, kde DU pridelil ucet pre danovy subjekt v tvare 8xxxxxxxxx. Dalsie OUD je uvedene v Dohode o elektronickom dorucovani, tiez v tvare 8xxxxxxxxx. Dohoda bola podpisana s DU v roku 2012. Neviem z akeho dovodu tie OUD nie su rovnake. Platne by malo byt to novsie, nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    19 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martin_79 je to na poslednej strane ako priloha k dohode o el. komunikacii a tiez je to v ziadosti o vydanie identifikatora. Tu je aj peciatka DU.
    avalik a nemylis si to s ID cislom???
    avalik tu si vyhladaj OUD a napis, ktore cislo ti to dalo https://www.financnasprava.sk/sk/ele...rideleneho-oud
    martin_79 je tam jasne napisane OUD...
    martin_79 tam som to skusal dostal som toto: 8028400280
    a to je to povodne co mi poslali postou v r.2011
    avalik no tak to je platne ...ale nevidim suvis dohoda na el. dorucovanie a OUD .... nemas to nahodou Osobný identifikačný kód? - prihlas sa na portal FS a skontroluj si v profile pouzivatela, ci to druhe cislo si si nezadal ako Osobny identifikacny kod
    martin_79 nie, nie...osobny identifikacny kod je len 7 miestny a je uplne iny. Pozrel som to. Nesedi to s nicim, so ziadnym heslom, co som kde kedy daval. Ja tomu tiez nerozumiem preco je tam uvedeny ten OUD na tej ziadosti a este k tomu aj tucnym pismom. Ta priloha kde to je tiez je Autorizacia fyzickej osoby danovym subjektom.
    avalik ja mam ID 7 miestne, OIK mam 3 miestny - ale moze mat az 20 znakov
    martin_79 presne tak, ID je 7 miestne a to posielali mailom...to som nemenil...OIK si mozes zmenit ale ja som s tym nic nerobil, takze tam je ten co bol vygenerovany. Ten OIK sa nespomina nikde...v tej dohode podla zakona 563/2009 je spomenute iba OUD. Ty si videl ako vyzeraju tie dohody a tiez ziadost o ten identifikator? Pozri sem na stranu 10..to je vzor ... to iste mam aj ja:
    https://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvit...a_prirucka.pdf
    avalik a nebude to tvoj sukromny OUD? dohoda je na sro?
    martin_79 neviem, dohodu som uzatvaral na sro..som konatel
    avalik moze to byt tvoj sukromny ... zadaj si do toho linku co som dala vyssie svoje RC
    martin_79 najskor som to dal bez lomitka a nic...teraz som to dal s lomitkom a naslo ho Na co to tam uvadzaju...zbytocne to len popletie. Dik moc za vyriesenie problemu.
    avalik ja som ziadnu taku prilohu k dohode nemala, dohodu som robila v septembri 2013
    martin_79 a ten identifikator? Ten mas? Tam to je spomenute tiez..
    avalik mam registracny formular pouzivatela a tam je len ID, po autorizacii na DU mi prisiel len email o navazbeni ID na DIC ... nikde OUD nemam uvedene ani firemne ani osobne
    martin_79 hmm a ked to je uhradene na moje osobne OUD a som autorizovany mojou sro je mozne pouzivat tento osobny OUD na uhradzanie napr. DPH za sro?
    avalik nie ... za sro musis posielat vsetky uhrady na firemne OUD
    martin_79 ok...dakujem velmi pekne za rady a pomoc...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.