Zavrieť

Porady

Auto a daň z motor. vozidiel

Dobrý deň.
Jedno z osobných úžitkových áut momentálne nepotrebujem mať v podnikaní. Je pre mňa zbytočné zaň platiť daň z mot. voz. Ako sa tomu dá vyhnúť. Auto si chcem ponechať nechcem ho predať. Je možne že napr. za rok by som ho znovu dal do prevádzky (znovu platiť daň) dá sa to takto spraviť ? Je evidovane na moje meno v živnosti. Za 2013 už je daň zaplatená. Auto nemá veľkú hodnotu už je odpisané. A aj prívesný vozík za osobné auto by som tak chcel odhlásiť. Alebo ako sa to dá ?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš auto zaradené do majetku firmy ?
Carsgirl Dobry den, k danej problematike, mozem sa spytat, ze ak je privesny vozik zaradeny do majetku firmy (s.r.o.) a nepouziva sa, resp. este sa nepouzil na podnikanie, musi sa zan zaplatit dan z mot.vozidiel? V zakone sa uvadza, ze povinnost vznika dnom pouzitia na podnikanie... Moze mi to niekto objasnit?
Carsgirl nevie niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Podajte oznámenie o zániku daňovej povinnosti. Môžete tam dať aj dátum 31.12.2013 ako zánik ak ho nepoužívate (máte 30dňovú lehotu na takéto oznámenie, takže ste ešte v termíne do 30.1.2014) - a v priebehu roka 2014 sa môžete kedykoľvek rozhodnúť ho znova začať používať a tento vznik nemusíte ani oznamovať.

    Auto a daň z motor. vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.