Zavrieť

Porady

Zmluva o elektr. komunikacii bez ZEPu uzavreta v r.2012 stale plati?

Neviem najst presne podla akeho zakona bola moja zmluva o dorucovani uzavreta. Prideleny identifikator mi stale funguje aj cez eDane aj cez novy portal financnej spravy. Neskusal som este podat priznanie, nechcem nic riskovat. Poslali mi sice z dan.uradu oznamenie, ale to bolo napisane len vseobecne, nebolo tam spomenute ze sa to tyka konkretne mojej zmluvy.

A ak zmluva stale plati, treba nadalej posielat aj kryci list postou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ak máš zmluvu uzavretú v roku 2012 - je to O.K. ....a vôbec si ani doteraz nemala povinnosť doposielať poštou alebo osobne krycie listy..... Takže normálne budeš podávať. Nič sa neboj. pokiaľ nebude technický problém na ich strane, tak Ti to funguje
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rini17 Tak som skúsil podať daň z MV cez eDane a dozvedel som sa:

    Dôvod:Osoba nemá bez uzatvorenia „Dohody o elektronickom doručovaní“ oprávnenie podávať dokumenty za daný subjekt.
    avalik no tak musis ist na DU a vyriesit to - dones so sebou aj dohodu z r. 2012
    tictac7 ...no v tom prípade určite nemáš priradený ten subjekt na Tvoje ID. Keď sa prihlásiš na portál FS, tú firmu tam vidíš? Máš ju "priradenú"? A aj doteraz si za túto firmu robil podania cez toto ID, cez ktoré sa teraz pokúšaš?
    rini17 Áno, už som elektronicky podával aj DPH, aj daň z mot.vozidiel. Možno je to tým že je to živnosť ktorú som v novembri zrušil a teraz mám podať posledné priznanie k DPH... ďakujem vám obom ale vyzerá že sa už nevyhnem čakaniu na daň. úrade v pondelok...
    cloe Treba sa pozrieť, či je to Dohoda uzatvorená podľa §13 ods.5 zákona č.563/2009, podľa toho poznáš, či je to "Nová dohoda", lebo nie som si istá, či neboli nové dohody až od 10/2012. Ale to neviem iste.
      zbaliť

    Zmluva o elektr. komunikacii bez ZEPu uzavreta v r.2012 stale plati?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.