Zavrieť

Porady

DDS 2. pilier, povinnosti Sociálnej poisťovne

Dobrý deň! Potreboval by som poradiť. Má Sociálna poisťovňa nejaké zákonne povinnosti, čo sa týka odvodu príspevkov do 2. piliera? Môj problém je v tom, že za minulý rok mi SocPoist poslala iba jeden príspevok. Problémy sa začali po zmene fondu v apríli. DDS tvrdí, že u nej je všetko v poriadku. A mám neakú šancu na finančné odškodnenie/ resp. aspoň vyrovnanie finančnej straty? Ak som náhodou tému založil v zlej rubrike, tak sa ospravedlňujem. Za všetky odpovede vopred ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Platí tvoj zamestnávatel načas odvody ?
tictac7 ....tak, tak, Veronikasad má viac než len múdru poznámku.... si láskavo zisti, kedy Tvoj zamestnávataeľ odvody skutočne realizuje - a ma tak napadlo - to by bolo možno aj na žalobu .... o pár desiatok rokov, kd už budeš vedieť presne škodu vyčísliť....
mizubizu bohužiaľ, potvrdené aj z pobočky sociálnej poisťovne - zamestnávateľ za mňa poctivo platí všetky odvody a príspevky mesačne. pobočka posunula môj problém na ústredie do ba, že u nich nevedia zistiť v čom je problém.
duves Zamestnavatelia, niektorí ani neplatia vobec, lebo neprihlasia človeka do SP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Byť tebou, navštívil by som príslušnú pobočku SP a požiadal ich o výpis - "Informácia o zmenách stavu individuálneho účtu poistenca". Do roku 2003 su zvlašť a potom od roku 2004 tiež zvlašť a su velmi podrobné a je tam vidno každy mesiac vymeriavací základ.

    DDS 2. pilier, povinnosti Sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.