Zavrieť

Porady

zníženie dane

môže si manžel na mňa znížiť základ dan za rok 2013 ja som od začiatku roka nepracoval bola som evid.na úrade práce ale od 26.8.2013 som zamestnaná k výplate za 2,5 mesiaca som cca zarobila cca 600eur od 8.10 som na PN.chcela by som vedieť ako sa vypočíta a zahrňuje sa aj PN?
veronikasad Na UP si bola evidovaná do 25.8.2013 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Nakoľko si bola evidovaná na ÚP manžel si bude môcť na teba uplatniť zníženie základu dane ak tvoje vlastné príjmy neprekročia sumu 3 735,94 Eur. Do tvojich vlastných príjmov sa zaratáva podpora v nezamestnanosti, príjem zo zamestnania znížený o odvody do SP a ZP a PN. Urobíš rozdiel 3 735,94 Eur a tvojich vlastných príjmov a o túto časť si manžel môže znížiť základ dane. Dôležité je ešte či ste boli manželmi počas celého roka, ináč sa táto suma kráti.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jaanka1983 áno manželia sme už boli a zahrňuje sa aj za príjem moja PN?
    veronikasad Ano, nemocenské sa zahrňa do vlastného príjmu manželky, aj keď nie je u teba zdanitelný príjem.
    veronikasad Kedy skončila evidencia na UP ? doplň dátum.
    Jaanka1983 Evidencia mi skončila k nástupu do zamestnania a t.j dňa 26.8.2013
    ewita888 a dôležité je aj to, že treba túto nčzd krátiť... nárok je len za mesiace, kedy k 1. v mesiaci bola evidovaná na úrade práce.. číže ak do 25.8.2013, tak nárok je len za 8 mesiacov..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.