Zavrieť

Porady

Je možné platiť z podnikateľského účtu?

Zdravím, chcela by som sa spýtať, keď som posielala peniaze z podnikateľkého účtu osobe na súkromný účet, objednávala som niečo, ale nesúvisí to s podnikaním, bude teraz problém alebo môžem platiť veci, ktoré nesúvisia s podnikaním? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Môžeš platiť z podnik.účtu a zaúčtuje sa to ako osobná spotreba alebo ako nedaňový výdavok.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hudačka ďakujem veľmi pekne, bola som v pomykove, lebo mama moja na mňa vybehla, že či chcem daňovú kontrolu, že ako môžem platiť niečo, čo nesúvisí s podnikaním...
    kn-alka Ako účtovníci to nemáme radi, ak na podnikateľskom účte sú súkromné platby, ale vôbec nič sa z účtovného hľadiska nedeje, proste je to zaúčtované ako nedaňový výdavok.
    veronikasad Podnikatelský účet je vedený na FO (SZČO), alebo PO (s.r.o.) ?
    Hudačka SZČO
    Hudačka keby bol vedený na PO , tam to už také jednoduché nie je čo?
    veronikasad U PO to naozaj nie je jednoduché. U SZČO to robiť môže - ale nedoporučujem, ak sa nechce čudovať pri cene za spracovanie účtovníctva (dohodnutá cena za položky).
      zbaliť

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    Takže ak szčo má jeden účet ktorý používa aj na osobné platyb atď , všetko čo nesúvisí s podnikaním dám ako osobná spotreba, poprípade ostatné nezdaniteľné príjmy, ,
    kn-alka áno, tak

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Môžete platiť aj z podnikateľského súkromné platby(ak nemáte osobný účet ) , len potom si dajte pozor na konci roka , úmerne k tomu treba krátiť aj bankové poplatky a rozdeliť na VOZD a VNZD .
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 ach bože...a keď nie je platcom DPh tak to ovplyvnuje dajak?
    kn-alka pri bankových poplatkoch nie je DPH, ide o výdavky, nie o DPH. Proste poplatky za prevod napr. platbu kartou za osobný nákup nemôžeš účtovať do výdavkov, nakoľko sa prevod netýkal podnikania.
    timejka200 lebo on má veľa takých nákupov cez internet - tak to som dávala ako ostatná spotreba je to tak správne?
    kn-alka a ako má bankové poplatky? má paušál, alebo každý prevod zvlášť platený?
    timejka200 bankové poplatky vždy na konci mesiaca má, ale on tam má aj rôzne vklad od rôznych ludí . čo sa netýkajú podnikania . tak ajko to zaúčtovať správne v JU?
    kn-alka a tie vklady od rôznych ľudí sú čo? poriadne zdokladovať a zaúčtovať ako ostatné príjmy neovplyv.základ dane
    timejka200 napr. platil si chatu, vkladali mu neviem akí ludia...netýka sa to podnikania proste. dakujem pekne
      zbaliť

    Je možné platiť z podnikateľského účtu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.