Zavrieť

Porady

Studňa z goetextílie a vsakovacích boxov.

Zdravím, v pivnici ktorej podlaha sa nachádza asi 3 metre pod úrovňou zeme by som chcel vykopať studňu. podľa skúsenosti susedov očakávam, že by som na vodu mohol naraziť asi v hĺbke 2 metrov pod podlahou pivnice. Vzhľadom na to, že do pivnice je sťažený a stiesnený prístup, hľadám riešenie ako sa vyhnúť ťažkým betónovým skružiam, ktoré by som aj tak musel rozrezať na polovice a postupne zniesť do pivnice. Z toho istého dôvodu nechcem použiť plastové studňové skruže, lebo na to aby som ich dostal dole by som ich musel rozrezať, a tým ich oslabiť.
Na internete som sa inšpiroval konštrukciou vsakovacích jám, ktoré sú vystlané geotextíliou, v ktorej sú zabalené plastové vsakovacie bloky.
Aby som to upresnil, vykopal by som jamu, vystlal geotextíliou, ktorá by plnila funkciu filtra, ktorý by zabraňoval nánosmi hliny. V geotextílií by boli uložené plastové vsakovacie bloky ako výstuž studne a ako dostatočný zásobník vody. Zároveň by som do tohto balíka zakomponoval plastovú rúru, ktorá by slúžila ako dutina na spustenie čerpadla.
Čo poviete? Fungovalo by to?
Usporiadat
jslancik jslancik

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky
k tvojmu prvému nápadu so skružami. nemusíš ich tam znášať, môžeš to rovno zabetónovať na mieste, veľmi jednoducho. Dva metre je úplne v pohode. Dve etapy po metri. Keď budem mať čas, nájdem na nete postup (nenašiel som ).

edit: našiel som: http://urobsisam.topky.sk/navody/studna-v-dome
Naposledy upravil jslancik : 28.01.14 at 11:57
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nezakladaj nam tu duplicity, staci otazku polozit raz
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať