Zavrieť

Porady

chybný zostatok v pokladni- zlé účtovanie z min. roku

Chcem sa spýtať, ako postupovať, ked v roku 2012 nebolo z pokladne odúčtované vyplatenie mzdy v hotovosti? zistilo sa to pri uzavierke tohto roku 2013, lebo zasa ten istý prípad, neboli mzdy odúčtované z pokladne. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivkň Ale ja viem ako sa účtuje vyplatenie mzdy v hotovosti, ale ide mi o to, že či treba asi robiť opravné DP a ostatné výkazy za rok 2012, lebo tam nebolo odúčtované z pokladne vyplatenie mzdy, a nie jeden mesiac, ale asi 3x v roku 2012.A ešte aj to mi robí problém, že vlastne tú pokladňu mám stále v mínuse, a neviem ako donútiť podnikateľa aby mi z účtu vybral alebo čo, lebo pokladňa by nemala ostať v mínuse nie je tak? a zaďalšie, čo ak nemá na účte tolko prostriedkov, lebo mu neplatia faktúry. To mám stále dávať vklad podnikateľa na 365? nie je to nejako obmedzené??a čo je s ním??
    Tweety len toľko som chcela, že či je pravdivý
    KEJKA tak týmto si svoj profil ešte zabila...... vyplatenie mzdy z pokladnice ovplyvňuje DPPO? To akože vážne myslíš?
    ivkň DP nie ale ostatné výkazy ktoré sú súčasťou DP!
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a to si od roku 2012 nemala čas riešiť?
    a aký je podľa teba rozdiel medzi
    ...........odúčtované vyplatenie mzdy v hotovosti.............
    a
    ...........mzdy odúčtované z pokladne....................
    ?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivkň OK tak sa ospravedlnujem, mala som napísať nebolo v pokladni r. 2012 účtované o vyplatenej mzde. je to ok?
    cacka Keby si spravila inventarizáciu 331 na konci roka, tak by si hneď zistila, že mzdy neboli vyplatené. Netreba to podceňovať. Viem, že všetci sme začínali a možno aj porobili nejaké tie chybičky, ale toto sú základné veci....
    ivkň ano ja som 331 mala inventarizovanú, a ku koncu roka mi bolo povedané, že je to v poriadku, že niesu financie, tak sa im nevyplatilo, ale teraz v priebehu roka sami dostalo vyjadrenie, že tomalo byť naúčtované akože vyplatené....tak proste neviem, či som ja alebo kto mimo..?
    KEJKA prepáč, podľa mňa si mimo ty. Bolo ti povedané..........
    Ak si mala inventúru hotovosti podpísanú konateľom alebo ním povereným pracovníkom, tak sa netráp.
    a to vysvetlenie? pojmov v poriadku nie je.
    Ak boli mzdy účtované v nákladoch a nebol účtovaný výdavok, tak to nemení HV 2012 - o to mi ide, že takéto bludy účtovník nemôže si ani pomyslieť, nieto hovoriť, či dokonca napísať.......
      zbaliť

    chybný zostatok v pokladni- zlé účtovanie z min. roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.