Zavrieť

Porady

aké preddavky DMV pri aute odhlásenom k 1.1.2014?

Podávam priznanie k DMV za rok 2013, kde mi vyšla celková daň vyššia ako 660 € a mali by sme platiť štvrťročné preddavky. Automobil je však k 1.1.2014 odhlásený z DMV. Podľa §91 ods.5 si myslím, že mi nevzniká povinnosť platiť preddavky a predpokladaná daň na riadku 40 bude 0. Myslím si správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Ja som dávala 0 EUR

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Z poučenia
    Riadok č. 40 – uvedie sa výška predpokladanej dane, ktorá predstavuje súčet ročnej sadzby dane u jedného správcu dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane. Tento údaj je východiskový pri platení preddavkov na daň podľa § 91 zákona.

    v oznameni ste uvedli ktory den ako zánik danovej povinnosti? 31.12.2013 alebo 1.1.2014?
    blcha Odhláška je k 23.10.2013 a stále trvá. Súhlasím s Janielkou, keď sme dve toho istého názoru, lepšie sa mi spí

    aké preddavky DMV pri aute odhlásenom k 1.1.2014?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.