Zavrieť

Porady

Nove udaje na RLFO

amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

SP informuje zamestnávateľov o nových tlačivách (RLFO) a (RLZ).
moja otázka:
Som Konateľ, Spoločník, súčasne zamestnanec v jednoosobovej sro
teda predpokladám že som aj zamestnanec ktorý je štatutárnym orgánom..
Do 31.01.2014 to ma byť SP odoslaná zmena,
Práve to odosielam elektronicky tlačivo RLFO -zmena
Nove kolonky oddiel 4: „Zamestnanec, ktorý je štatutárnym orgánom... zamestnávateľa a má najmenej 50% účasť na majetku zamestnávateľa“
píšem ANO (1) ?
do kolonky oddiel 4: „Zamestnanec zamestnávateľa podľa §7 ods. 2“ uviesť ANO-NIE (1-0) ?
Do kolonky oddiel 11: Dátum vzniku zmeny píšem 1.1.2014
Stačí zaslať Zmenu RLFO, ohľadom RLZ sa to netýka nijaké novoty

(zo stránky SP:Až 59 % zamestnávateľov chybne registruje svojich zamestnancov v Sociálnej poisťovni)
Usporiadat
vcelamery vcelamery

vcelamery je offline (nepripojený) vcelamery

ak je spoločník=konateľ=zamestnanec a má najmenej 50% - stačí to oznámiť raz a to v kolonke oddielu 4 vľavo (vpravo sa týka dlhodobo nezamestnaných, ak sa nemýlim)

v sociálke platí, že zmena na 1 rodné číslo u 1 zamestnávateľa sa robí iba raz, hoci je v registri viackrát - tak mi odpísali na dotaz

dátum zmeny=1.1.2014 sedí
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosim a ak je spolocnik a zamestnanec ma tiez 50% ale nie je konatel tak ho neodhlasujem z garancneho je tak??? prosim
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzanna
prosim a ak je spolocnik a zamestnanec ma tiez 50% ale nie je konatel tak ho neodhlasujem z garancneho je tak??? prosim
na konateľov, resp. ich funkciu nehľaď....
teraz do 31 01 2014 sa rieši štatutár .....t.j. majiteľ spoločnosti, kt. majú podiel na imaní aspoň 50 %
t.j. v tvojom prípade robiš zmenu na RLFO a odhlasuješ ho z GP , či je či nie je konateľ teba to nezaujíma......
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

tak ak jeden spolocnik ma podiel na zi v OR 7000 a druhy 12000, su dvaja tak odhlasim len jedneho ten ktory ma podiel 12000 ci podla coho treba postupovat nikde som sa to nedocitala
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzanna
tak ak jeden spolocnik ma podiel na zi v OR 7000 a druhy 12000, su dvaja tak odhlasim len jedneho ten ktory ma podiel 12000 ci podla coho treba postupovat nikde som sa to nedocitala
celkové imanie spoločnosti je vo výške 19 000 €
tak ten jeden má 12000, t.j. viac ako 50 %, nejakých 63%, odhlasuješ....
a ten, kt. má iba 7000 € ZI, toho potom neodhlasuješ, nemá ani 50%
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

dik moc za odpoved tak beriem zi v obchodnom registri tak idem odhlasit len toho jedneho
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

a co mam urobit ked v novembri spolocnici znizili ZI ale este to neni zapisane v OR na 5000 tak ze jeden bude mat 2500 a druhy tiez 2500 a ostatne im bude vyplatene beriem to uz ze k 01.01.2014 maju podiel 50% alebo az po zapise do OR
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosim nikto mi nevie poradit
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Mila123
zuzanna
prosim a ak je spolocnik a zamestnanec ma tiez 50% ale nie je konatel tak ho neodhlasujem z garancneho je tak??? prosim
na konateľov, resp. ich funkciu nehľaď....
teraz do 31 01 2014 sa rieši štatutár .....t.j. majiteľ spoločnosti, kt. majú podiel na imaní aspoň 50 %
t.j. v tvojom prípade robiš zmenu na RLFO a odhlasuješ ho z GP , či je či nie je konateľ teba to nezaujíma......
prečo nezaujíma?
ak spoločník nie je štatutár?
musím vedieť
1. spoločník - či má 50% a vyšší podiel na ZI
2. ak áno podľa 1 - tak či je štatutár, t.j. konateľ
3. či berie mzdu - ak nie, teda nie je v SP registrovaný ako zam-ec, tak nič nenahlasujem.
======== čo som pochopila zle?
podotázka - odhlasovanie z GF - to je automaticky vybavené tým, že pošlem zmenu RLFO, správne? Plus to musí byť zapracované v mzdovom programe,
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

1. spoločník je a podiel na ZI ma 50%
2. nie je konateľ
3.mzdu berie a ma uzavrety pracovny pomer

tak v tomto pripade ho odhlasujem z GP alebo nie prosim
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Mila123
zuzanna
prosim a ak je spolocnik a zamestnanec ma tiez 50% ale nie je konatel tak ho neodhlasujem z garancneho je tak??? prosim
na konateľov, resp. ich funkciu nehľaď....
teraz do 31 01 2014 sa rieši štatutár .....t.j. majiteľ spoločnosti, kt. majú podiel na imaní aspoň 50 %
t.j. v tvojom prípade robiš zmenu na RLFO a odhlasuješ ho z GP , či je či nie je konateľ teba to nezaujíma......
konateľ je štatutár, na to musí hladieť. Spoločník nie je šatutár. Čiže ak spoločník nad 50 percent a nie je konateľ zmena od 1.1: sa neoznamuje a naďalej v pracovnom pomere garančné poistenie platí.
1 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

tak musi byt konatel alebo nie jeden mi pise ze statutar je spolocnik, druhy ze statutar je konatel a stale dookola tak ako to je
musi splnat vsetky 3 podmienky:

1. je spoločnik a má podiel na ZI 50% a viac
2. musí byť aj konateľ
3. má pracovnú zmluvu az vtedy odhlasujem je tak?
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosim je to tak ze musi splnat tie 3 podmienky
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prevzala som účtovníctvo, zistila som, že spoločník, zároveň konateľ, ktorý má 100% podiel na ZI nebol k 1.1.2014 odhlásený z GP. Nemáte skúsenosť, aké pokuty ukladá sociálna poisťovňa za neskoré odhlásenie z GP? V zákone je iba, že SP môže uložiť pokutu až do výšky 16 597€.
Naposledy upravil martina2006 : 28.05.14 at 10:29
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať