Zavrieť

Porady

Ako sa opraví popraskaná stierka na stenách a strope?

30. 1. 2014 Dobrý deň, popraskala mi stierka na stenách aj na strope po 3 mesiacoch. Stierku aj so sieťkou mi dali stierkari do jednej izby na všetky 4 steny aj na strop, všetko je popraskané. Pukliny sú jemné a sú navzájom pospájané, kde je problém a ako to riešiť? Máme tehlový byt. Na fakture mám napísané: Penetrák 49 m2, sitovanie strop 13 m2, sieťovanie stien 36,13 m2, stierkovanie strop 13 m2, stierkovanie stien 36, 18 m2, vyspravky 2 hod. Podklad bol rôzny- oškrabaná farba na tehlu, niekde až do nosného panela (bolo vidieť až betón, zhruba 5 m2 všetkej plochy,) ale aj na starú omietku. Proste do rôznych vrstiev steny a stropu. Teplota pri stierkovaní- studené jesenné počasie 25.10.2013, pracovali pri pootvorenom okne. Najprv bolo lepidlo, tak sieťka a nakoniec stierka.TER štuková omietka, zvýšená až vysoká vlhkosť v opravenej izbe aj v izbe vedľa nej, v ostatných izbách primeraná (mám prerobený 2 izbový byt na 3 izbový byt). Použili skl.mriežku VERTEX, lepidlo Baumacol FLEX, MAPEI-Nivoplan plus malta, TER Therm RD Lepiaca malta, FASAD. PVC-roh. VNUTORNA SIETKA. Pred a po rekonštrukcii sa topilo a topí v celom byte radiatormi na plyn.
Naposledy upravil Mery22 : 31.01.14 at 20:09
5 komentárov     zbaliť
jslancik Ďakujeme za doplnenie. Pri takýchto faktoch ti z mojej strany nič neporadím, čo by som mal odskúšané.

Ak tomu dobre rozumiem, 3 mesiace to bolo OK, a potom zrazu to popraskalo? alebo postupne? a badáš v tých prasklinách nejaký progres - zväčšujú sa, rozširujú? Od toho závisí spôsob "opravy".

Pravdepodobne to budeš môcť reklamovať majstrom. A oni ti povedia, čo je za tým.
chandler da sa na to znovu tenka vrstva stierky, ale este chvilu pockaj az kym neprestanu vznikat nove trhlinky.
LukyKs To mali urobiť na prvý raz :
- hrubšou vrstvou (ale asi pod 3 mm) vyrovnať
- nechať dobre vysušiť
- škrabkou ,šmirglom začistiť
- dať fakt tenkú povrchovú stierku
jslancik Vymazávač, prosíme admina o vrátenie znenia otázky.
Fcuk1 Nemaľovali ste farbou cez mokrú, alebo nedozretú štukovku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    skús sa spýtať, či niečo majstri nepridali do hotovej zmesi. Pravdepodobne sa nepriznajú, keď budú vidieť, že je problém. Každopádne sa ich na to spýtaj, najlepšie písomne. Že taký je stav, a čo s tým. V rámci záruky

    Stierky praskajhú napr. vtedy, keď sú "mocné". Keď sa pridá priveľa vápna, či spomínaná sádra (za tú by mali vešať...)

    Mimochodom, zatiaľ tu nevidím rozumnú odpoveď. Nič si z toho nerob. Počkaj na remeselníkov, nie DYI. Zatmeliť to skús až potom, keď sa praskliny nebudú rozširovať. Inak by to nemalo moc zmysel. Skús si napr. pofotiť steny, a po týždni znova, fotky porovnať.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado 33 sádra (za tú by mali vešať...) Nemáš pravdu, sadra ma široké možnosti využitia v stavebníctve. Môžeš ju primiešať, musíš vedieť do čoho, koľko a načo. To sú recepty majstrov.
    worker falcon sám si to odsúdil vo svojom príspevku. samozrejme, že treba vedieť, do čoho a koľko. Len ono to láka, a občas to niekto "riskne"... A potom to dopadne ako možno v tomto prípade.
    LukyKs Založí si album a aj tak jej to NEOPRAVIA poriadne

    (možno zas iba pobabrú a o pár týždňov znova)
      zbaliť
    Indeed žiadny akrylový tmel !
    ked tak iba do rohov alebo okolo nejakej lišty...
    omietka musí byť HOMOGENNA ,
    teda aj prasklina v omietke sa MUSí opraviť takým istým materialom akým bola nanašaná !!!

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Baumacol nieje lepidlo ,ale sprostý podvod výrobcu.Je to prvotriedny šmejd ktorý praská už pri 2mm vrstve.Cca po 6 týždňoch po nanesení na stenu začne svojvoľne zmrašťovanie(zrejme tam dochádza ku kolapsu neiktorej chemickej zložky použitej v lepidle).Zmrašťovaním potrhá sieť a začnú vznikať drobné trhliny.
    jslancik a je ho možné reklamovať kvôli takejto závade? či to ešte nikto neskúsil? alebo to zvalia na nesprávnu aplikáciu?
    220870 Neviem či by ste pochodili s reklamáciou.Nájdu si milión dôvodov na to čo ste urobili zle.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    daj detail foto a názov použitého materiálu, diagnóza bude ľahšia.
    Mery22 Prosím o slušné vyjadrovanie. Nikto nie je vo všetkych povolaniach vyučený. Ďakujem za pochopenie.
    LukyKs Mariška. A menovite v čom som nebol slušný ???????
    Mery22 Tak na to si odpovedz sam,ked si taky mudry.
    LukyKs Mariška. Na tvoje želanie si odpovedám sám :

    Vzhľadom na to, aký viem byť niekedy hnusný som sa k tebe správal neutrálne / skoro až milo

    Ako sa opraví popraskaná stierka na stenách a strope?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.