Zavrieť

Porady

Jeden dom dvaja vlastníci - odpojenie jednej časti domu od plynu

Prosím niekoho ak má skúsenosť aby nám poradil. Mama so sestrou zdedili po rodičoch dom v pomere 1/2 každá. Rodinný dom obýva jej sestra, ktorá si hradí plyn, elektriku.... Každý rok príde nedoplatok v podobe niekoľko sto EUR od plynárni, ktorý žiada platiť od mojej mami, pretože aj v jej polovici sa temperuje..... No ona obýva aj maminu polovicu.
Ide o to, či je vlastne potrebné nejaké temperovanie. Alebo ako to chodí, ak by sme chceli odpojiť tú spodnú maminu polovicu od plynu a iných energií? Aby sa nemala na čo vyhovárať jej sestra neustále.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Temperovanie v zime je urcite potrebne. Ale ak v dome nik nebyva , temperovanie vyjde na par desiatok eur. Samozrejme, ak sa v dome byva, temperovanie nestaci, musi sa viac kurit.

    Obaja vlastnici domu by mali prispievat na bezne udrzby a chod domu.
    Ale nakolko tam jeden vlastnik obyva celu nehnutelnost a druhy nie, mali by uzavriet medzi sebou nejaku dohodu,aby jeden nedoplacal na druheho...

    Ale tu mate viac problemov v medziludskych vztahoch, ktore si musite vyriesit sami.

    Pozri aj sem : http://www.porada.sk/t96527-ako-rozd...-jednotky.html

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Na mieste tvojej mamy by som urobila dva kroky:písomne by som ju vyzvala na platenie nájmu z 1/2 domu (tým,že využíva jej polovicu a neplatí,je to neoprávnené obohacovanie-myslím si ja,nie som právnička).Nech žiada písomnú odpoveď! V prípade,že nebude súhlasiť,znova písomne (doručenkou!) ponúknuť na odpredaj svoju polovicu.Doporučujem poradu s právnikom.Ide o to,že asi dom nie je rozdelený a spoluvlastníctvo je také,že z každého m2 je polovica toho druhého,čiže vy nemôžete odpájať nejakú časť.Problém je zložitý,ale keď sestra pochopí,že sú aj iné možnosti (pre ňu neprijateľné,keďže jej ide o strechu nad hlavou,bude to musieť riešiť).Ďalšou možnosťou je súd,tak sa jej treba opýtať,či má na poplatky (a nie malé) alebo pristúpi na dohodu.
    Mirabell Ka Je to dvojgeneračný dom, celý podpivničený. S tým že dole je kuchyňa, ktorá hore nie je a hore je zase kúpeľňa ktorá nie je dole. Jej sestra obýva vrchné poschodie s tým že chodí do kuchyne ktorá je dole. My ten dom vôbec nevyužívame, nespotrebuvávame tam vodu eletriku nič. Len čakáme kedy sa konečne predá. Jej sestra má však veľké oči a čaká neviem na akú sumu a už mnoho záujemcov odplašila. Už toho má každý z nás plné zuby, pretože sa to ťahá min. 3 roky
    A teraz hrdinka povedala že nech si uzavrieme svoju časť (s kuchyňou) že sa bude stravovať v reštauráciach .... Takže by som rada vedela aké sú možnosti - tu spodnú časť odpojiť asi len od plynu by stačilo, nech nevyplakáva že musí platiť aj za našu časť plyn.... pričom sa dole vôbec nekúri

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    V prvom rade treba napísať aké je kúrenie, ak je plynovými kachľami tak ich vypni a hotovo, ale musíš platiť za podiel na plynomere.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirabell Ka Kúrenie je ústredné, čiže plynom. Kachle tam nie sú. Dá sa nejako zastaviť plyn iba v spodnej časti a jej nech ide hore (ona má horné poschodie)..
    pavol54 a kotol je kde?
    Mirabell Ka kotol je v pivnici
    arizona ak mate spolocny kotol, tak urcite sa neda odpojit iba na prizemi.
      zbaliť

    Jeden dom dvaja vlastníci - odpojenie jednej časti domu od plynu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.