Zavrieť

Porady

Vlastnícke práva ?

Po nebohom starom otcovi som našiel v starých písomnostiach vlastnícke práva k ornej pôde. Bol som na pozemkovej knihe, tam je uvedené, že : Došlo 23. apríla 1959, podľa návrhu ONV finančného odboru vo Fiľakove zo dňa 14.4.1959 a rozhodnutie je dňa (nečitateľné) č. ez. 438/(nečitateľné). Ukladá sa vlastnícke právo pre Československý štát - do správy odboru pôdohosp. a les. hosp. rady ONV vo Fiľakove v celosti ---- Hľadal som v štátnom archíve v Lučenci, rok 1959, konkrétne ONV vo Fiľakove, majú tam archivované všetky roky, s výnimkou roku 1959. Chcem sa spýtať, je možné ornú pôdu získať do vlastníctva alebo je tu šanca mizivá a neoplatí sa mi pustiť do toho a ako by som mal postupovať. Konkrétna parcela priamo susedí s mojim rodinným domom a je v užívaní SPF
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    V prvom rade si tu konkrétnu parcelu pozrite na LV cez www.katasterportal.sk a kto je uvedený ako vlastník dnes. Potom je potrebné zvoliť k tomu zodpovedajúci postup. Vlastnícke právo sa nepremlčuje (dané Ústavou) a vlastník si môže svoje vlastnícke právo uplatniť kedykoľvek, ak má právoplatné listiny (podľa platných zákonnom v tom ktorom roku) preukazujúce jeho právo.
    Podľa roku a vlastníka (CS štát) mi to pripadá ako odňatie vlastníckeho práva k pozemku bez právneho dôvodu, ktoré sa riešili podľa reštitučných zákonov a podľa ktorých lehota na uplatnenie nárokov už skončila. V každom prípade je možné svoje vlastnícke právo uplatniť aj podľa iných zákonov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kaparov Vlastníkom je SR len mi tu nehrá titul nadobudnutia v Pozemkovej knihe je uvedený iný rok ako som uviedol výpis hore vyššie a na LV je zase niečo iné 1644/61

    Slovenská republika
    Slovenský pozemkový fond Bratislava, Búdkova 36, Bratislava, PSČ
    81715, SR
    Priezvisko, meno (názov), rodné priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo (IČO) a
    miesto trvalého pobytu (sídlo) vlastníka
    Identifikátor :
    IČO :
    1 1
    Spoluvlastnícky podiel
    ČASŤ B: VLASTNÍCI A INÉ OPRÁVNENÉ OSOBY
    čd.1644/61
    PKV
    340,1,512,584,4,2,42,426,382,399,218,345,282,344,3 35,336,368,333,5,547,422,334,404,424,0
    Rozhodnutie č.1682/99
    AmmiS Pošlite mi č. LV a k. územie, pozriem sa, ak máte záujem.
    kaparov Vopred ďakujem za pomoc, aj keď som chudobný revanšujem sa :-) LV 601 číslo parcely 688 stav "E" katastrálne územie Banskobystrický kraj - okres Rimavská Sobota - obec Hodejov, nejde o veľa 44221 m2 ale pomohlo by mi susedí mi to s domom. škoda, že po starkom to nepadlo do dedičského konania ale vtedy už bola parcela odňatá...
    AmmiS Nezabudla som, len od včera večera má kataster stránka plánovanú odstávku.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.