Zavrieť

Porady

Čo mi môže zamestnávateľ odrátať z odpracovaných hodín?

Pracujem v prevádzke s nerovnomerne rozloženým pracovným časom ( týždeň 6.00-18.30, SO 7-18.30, NE 7.00- 15.00 ). V januári 2014 som odpracovala každý nepárny deň, čo mi v prepočte dáva 176,5 hodín. Norma hodín v tomto mesiaci je 21 pracovných dní +2 štátne sviatky = 184 hodín). Napriek tomu, že nemám žiadne mínusové hodiny z predchádzajúceho mesiaca, vedúci mi tvrdí, že mám mínus 12 hodín. Za tieto mínusové hodiny chce, aby som si vykázala dovolenku. Ako je to vlastne, odkiaľ mohol narátať mínus 12 hodín ( veď 176,5 - 184 = - 7.5). Čo mi môže ešte odrátavať, veď pracovná doba napr. týždeň je 6.00- 18.30 = 12,5 - 0,5 prestávka = 12 hodín a tak aj víkendové služby (odpracovaný čas - prestávka 0,5). Má nárok ma nútiť podpísať si dovolenku? V januári boli 2 štátne sviatky, z toho som 1.1. pracovala a 6.1. som mala voľno, prevádzka u nás funguje denne 365 dní v roku.
Naposledy upravil netip : 04.02.14 at 08:19
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš hodinovú alebo mesačnú mzdu ? Na dni štátnych sviatkov si mala plánovanú smenu ? Počas nej si pracovala, alebo prevádzka bola zatvorená ?
netip Nerozumiem celkom čo znamená hodinová alebo mesačná mzda.
naty-ka no či si platená od hodiny a máš zaplatenú každú hodinu, alebo máš fix. mesačne povedzme 500€ + sviatok atd.
veronikasad druh mzdy máš uvedený v pracovnej zmluve
netip mám fixný mesačný plat + príplatky za sviatky atď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Čo mi môže zamestnávateľ odrátať z odpracovaných hodín?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.